2013 Sonbahar Kış Modasına genel bir bakış

Kadınlar için moda vazgeçilmez bir akımdır. Yazı geride bıraktığımız şu günlerde her birimizin gözü, ünlü markaların 2013 sonbahar- kış kreasyonlarında. Oldukça hareketli geçecek bu sezonda öne çıkanları sizler için derledik.

10

2013 sonbahar ve kışı oldukça çeşitli olacak. Bu nedenle de her kesimden kadının ilgisini çekecek bir parça mutlaka var kreasyonlarda. Tommy Hilfiger, Jason Wu, Valentino, Burberry Prorsum gibi ünlü markaların kreasyonlarında 50’ler, 60’lar, 80’ler, 90’lar güzel bir çeşitlilik yaratıyor.

1

Kışın vazgeçilmezleri olan ceket, kaban ve şallardan bahsetmek gerekirse, bu sezon klasik modellerden ziyade çeşitli tasarımlara sahip pelerinler revaçta. Yine klasik modelleri de göreceğiz fakat renkler siyah ve kahverengi tonları olmayacak.

8

Pastel renkte mavi, yeşil ve pembenin en uçuk tonlarında kabanlar, ceketler raflarda yerini alıyor.

3

Elbiselerde ise 2013 sonbahar- kış modasında işlemeli, ipek, yün kumaştan üretilmiş A kesim elbiseler oldukça moda.

9

Bunun yanısıra, geçen senenin modası olan geometrik kesim omuz dekolteleri bu sezon yine bayanların sevgilisi olacağa benziyor. Eteklerde bol pililer, pantolonlarda ise, 90’ların bol paça pantolonları bu kışa damgasını vuracak.

7

Bu kez paltoların bolluk anlayışı oldukça abartılmış durumda. Neredeyse iki beden büyük gelecek paltoları giymek oldukça revaçta olacak.

5

Eskiden bize yadigar moda akımlarından biri olan kadife de bu sezonda raflarda boy gösterecek. Bu kez kadifeler daha modern formlarda kullanılmış olacak.

12

Ve içimizdeki İskoçyalıyı dışarı çıkarma zamanı! Kış aylarının en revaçta olacak desenlerinden biri ise, ekose. Ekose büyük veya küçük, kırmızı veya mavi demeden sezonun en öne çıkan deseni olacak.

11

Daha çok erkek giyiminde görmeye alıştığımız kumaşlardan üretilmiş takım elbiseler, etekler, işlemeli ve ekose desenli gömlekler adeta muhteşem bir görsellik yaratacağa benziyor. Aksesuarlarda ise kıyafetlerin aksine tam bir sadelik hakim olacak. Özellikle ayakkabılarda sivri burun, erkeklerin aksine kadınların tercihleri arasında yerini alacak.

6

Peki, 2013 sonbahar-kış modasında makyajlar nasıl olacak? Öncelikle belirtmekte fayda var ki, kıyafetlerde olan zenginlik makyajda kendini renkli bir sadeliğe bırakacak. Özellikle göz makyajında ve dudaklarda koyu renkler, ciltte ise duru bir beyazlık yaratmak tam bu sezonun trendlerinden…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir