3 Basit Yağ Yakma Yöntemi

Yağlarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Nasıl yağ yakılabileceği konusunda endişeli misiniz? Uzun süredir yağlarınızdan kurtulmaya mı çalışıyorsunuz? Endişelenmeyin! Çok basit yöntemlerle farklılık yaratabilirsiniz. Doğru yiyecekler ve egzersize karşı farklı bir yaklaşım ile istediklerinize ulaşabilirsiniz.

Değişim aslında kilo vermek için değil sağlıklı alışkanlıklar elde etmek üzerine olmalıdır. Yağ yakmak sanıldığı kadar zor değildir. Tek yapmanız gereken ne yediğiniz ve ne kadar yediğinize dikkat etmektir. Birçoğumuz sonuçlara kısa sürede ulaşmayı bekler. Zamanla 15-20 kilo verebilir ve bir kaç beden küçülebilirsiniz fakat bunun bir gecede olmasını beklemeyin. Biraz rahatlayın, derin nefes alın ve planladığınız şekilde ilerlemeye çalışın. Zamanı değerlendirin ve zamanla yağ yakma hedeflerinize ulaşmayı bekleyin!

Diyetin İşe Yaraması İçin Beslenme Planınızda Daha Rahat OlunDiyetin İşe Yaraması İçin Beslenme Planınızda Daha Rahat Olun

İşlenmiş yiyecekler, alkol ve aşırı şekerlemelerden uzak durun. Farkı görmek için bir kaç ay beklemeniz gerektiğini unutmayın. Şişkinlikler zamanla azalacaktır fakat gerçek, sizi mutlu edecek sonuçlara ulaşmak için biraz zaman verin. Kendinizi yemek için yalvaracak kadar aç durumda bırakmayın. Fiziksel açlığınızın farkına varın. Sadece fiziksel açlık durumunda yemeye çalışın. Ayrıca porsiyonlarınızın yemek miktarınızı etkilediğini unutmayın. Dar gelen kotlarınıza girebilmek ve göbek bölgesi yağlarından kurtulmak için hafif egzersiz hareketleri yapabilirsiniz. Günde 2 kez spor yapıyorsanız, 3 gün spor yapmaya çalışın. Her gün yarım saat yürüyorsanız bu süreyi 45 dakikaya çıkarabilirsiniz. Kolayca yaktığınız kalori miktarını arttırabilir ve yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yürümek deneyebileceğiniz diğer bir aktivitedir. Günde en az 20 ila 30 dakika yürümeyi deneyin.

KaçırmayınYeşil Çayı Zayıflamak İçin Nasıl İçmeliyiz?

Dayanıklılık EgzersizleriDayanıklılık Egzersizleri tatlikadinlar.com

Yağ yakmak için spor yapmalısınız. Yağları ortadan kaldırmak istiyorsanız haftada en az 3 gün yarım saatlik dayanıklılık egzersizlerini denemelisiniz. Yağlarınız yavaş yavaş gitmeye başlayınca mevcut vücut şeklinizi korumak için bir kaç ağırlık çalışması yeterli olacaktır. Tüm vücut egzersizleri önemli kas gruplarını çalıştırır. Sadece yağ yakmak için değil vücudunuzun kolayca şekillenmesi için de etkilidir. Vücut geliştiren sporcular ağırlık çalışma düzenlerini daha küçük çalışmalar halinde yapar ve toplamda tüm vücudu çalıştırmayı deneyebilir. Vücudunuz egzersiz düzenine alıştıktan sonra çalışmalarınızı bölebilirsiniz.

Ağırlık çalışmalarınızı yağlı ve kilolu bölgelere odaklanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Evde de kolayca uygulayabileceğiniz, vücut ağırlığınızla bir kaç basit egzersiz, yarım saatlik yürüyüş ile etkili bir vücut çalışması yapabilirsiniz.

Kaçırmayın: Kilo Vermek için Tüketmeniz Gereken Meyveler

Yağ Yakıcı YiyeceklerYağ Yakma tatlikadinlar.com

Yağ yakmaya yardımcı bir kaç yiyecek deneyebilirsiniz. Bazı yiyecekler metabolizmanın hızlanmasına ve daha fazla yağ yakılmasına yardımcı olur. Yağ yakan yiyeceklerle ilgili gerçeklik payı olduğu doğrudur. Yemek modasına kapılmayın ve taze yiyecekler yemeye dikkat edin. Günde en az 2 litre su içmeye dikkat edin. Ayrıca taze meyve ve sebzeler, tam tahıllar, yağsız et, yeşil çay, kahve, deniz ürünleri kilo vermeye ve yağ yakmaya yardımcıdır. Küçük fakat sık yemek yiyerek kolayca kilo verebilirsiniz. Günde 4-5 öğün yemek yemeye çalışın. Az kalori almayı düşünerek sabah kahvaltısını atlamak ya da öğle yemeğini atlamak yağ yakma çalışmalarınıza karşı olumsuz etkiler gösterebilir. Daha fazla yağ yakmak için deneyebileceğiniz diğer bir yöntem kahvaltının sağlıklı, besleyici ve kalori açısından zengin daha sonraki öğünlerin giderek azalan kalorilerde olmasını denemenizdir. Böylece metabolizmanız mevcut kalorileri en üst seviyede kullanır ve daha fazla yağ yakımı olur.

Siz de yağ yakmak için kullandığınız yöntemi bizimle paylaşabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir