Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Ömür boyu sadakatle sürecek bir ilişkiye başlayan çiftlerin bazıları ne yazık ki istedikleri gibi bir sonla karşılaşamazlar. Kadınlar bir ilişkide en çok korktukları konulardan bir tanesi olan aldatılmak karşısında ne yazık ki çoğu zaman ne yapacaklarını bilemezler. Ve çoğu zaman yanlış kararlar vererek hayatlarını olduğundan çok daha kötü bir duruma doğru sürüklerler.

Amaçsızca devam eden bu sürünme sonrasında ise kadınlar gerek psikolojik gerekse fiziksel olarak yıpranır, sonrasında asla kapanmayacak yaralar oluşmaya başlar. Bu dönemde kadınların birçoğunun yapmış olduğu hataların başında, kendini suçlamak geliyor. Ancak bu çok yanlış bir düşünce. Çünkü hiçbir kadın aldatılmayı hak etmez ve bunun için kendinizi suçlamanız durumu tahmin edeceğinizden çok daha kötü bir hale getirir.

Kendinizi Sıkmayın

Kadınların büyük bir kısmı, konu aldatılmak olduğunda kendilerini kendilerinden dahi gizlerler. Evet, belki bu dönemde çevredekiler ile konuşmak sizin kendinizi kötü hissetmenize neden olabilecektir ancak tek başınaysanız ve ağlamak istiyorsanız kesinlikle kendinizi tutmayın. Duygularınızı açığa çıkarmanız, sakinleşmenizi ve konuya daha sakince yaklaşmanızı sağlayacaktır.

Daha sonrasında yapılması gereken şey ise kabullenmek. Her ne kadar zor ve acı verici olsa da kadın bu durumu kabul etmeli ve hayatının kontrolünü tekrardan eline almalıdır. Kadınların büyük bir kısmı bu dönemde çok büyük bir hata yatar ve öfkesi henüz durulmadan onu aldatan kişi ile karşı karşıya gelir. Bunun sonucunda ise kadınlar istediklerini söylemez ve hissettiklerini anlatamadan konuşma sonuçlanır.

Arkadaşlarınızla bu konuyu konuşurken ise dikkatli olmanızda fayda var. Her ne kadar en yakın arkadaşlarınız olsa da aldatılmak zaten çok fazla kurcalanmaması gereken bir yara. Her ayrıntıyı karşınızdakilerle konuşmanız sonrasında bu konu istemediğiniz kadar uzayacak ve ne yazık ki bir türlü kendinizi toparlayamayacaksınız. Ve ileride tekrardan bu kişi ile bir araya gelmek istediğinizde istemediğiniz lafları duymak zorunda kalacaksınız. En önemli şey ise bu konuyu aşamıyor ve kendinizi içinden çıkamayacağınız bir durumda hissediyorsanız, hiç vakit kaybetmeden profesyonel yardım almanız gerekiyor. Böylece ne yapmanız gerektiği konusunda uzman birinden fikir alacak, kendinizi çok daha kolay bir şekilde toparlayacaksınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir