Aşk Dolu Bir Sevgili İçin 7 Püf Nokta

Sevgilinizin size daha sevecen davranmasının yollarını mı arıyorsunuz? Birçok kadın gibi sizin de cevabınız, evet. Erkeler, hayattaki meşguliyetleri yüzünden, zaman zaman size karşı yeterince yakın davranmayabilirler. Ya da henüz aşamadığı utangaçlığının bir sonucu olabilir. Sebep ne olursa olsun sevgilinizin size karşı daha şefkatli ve anlayışlı davranmasını sağlamak sizin elinizde. İşte size 7 önemli ipucu.

1. O Gülümsediğinde Siz de Gülümseyin

Sevgilizinin size daha sevecen davranmasını sağlamak için yapılacaklar listesinin en başında ona gülümsemek geliyor. Anlattıklarını ilgiyle dinleyin ve yaptığı esprilere gülün. Bunun sizi mutlu ettiğini gördüğünde bunu yapmaya devam edecektir ve bu da sevgilinize güven duygusu verecektir. Sizin ona gülümsediğinizi görmek onun için ödül mahiyetindedir. Bu yüzden onunlayken gülücük saçmak konusunda cömert olun. O size şefkat gösterdiğinde siz de ona gülümseyin ki bunun bir değeri olduğunu ve karşılıklı olduğunu, sizi mutlu ettiğini görsün.

2. Biraz Uzaklaşın

Bazen sevgilimizin bize ilgisiz davranmasının sebebi bizden kaynaklanıyor olabilir. Çünkü ona bu şansı vermeyiz. Her zaman biz ilgi ve sevgi gösteririz. Doğal olarak onun yapması gereken pek bir şey kalmaz. Sonra da neden ondan ilgi görmüyorum diye mızmızlanırız. Bir de şu yolu deneyin. Ondan biraz uzaklaşın ve neler oluyor izleyin. Siz ilgi göstermediğinizde bu sefer de o size ilgi göstermeye başlayacak, sizi daha çok merak edecek. Sevgiliniz daha önce bunu yapma fırsatı bulamadığı için yapmadı, artık kendini gösterebilir.

3. İlgisinin Hoşunuza Gittiğini Söyleyin

Eğer, sevgilinize onun ilgisinin hoşunuza gittiğini hiç söylemezseniz bunun sizin için ne kadar anlamlı olduğunu bilemez. Bunu neredeyse hiç dile getirmeseniz de bilirsiniz ki; erkekler, kadınlar kadar şefkatli davranamaz ve sevecen olamaz. Kız arkadaşlarınızla olan ilişkinizi düşünün. Yolda karşılaştığınızda ya da buluştugunuzda hemen kucaklaşır ve öpüşürsünüz. Böylece onlara olan sevgi ve özleminizi gösterirsiniz. Aynı şekilde kız arkadaşlarınız da size. Hatta yolda kol kola bile girersiniz. Biz kadınlar sevgimizi göstermekten çekinmeyiz ve bunun bir zayıflık olmadığını aksine hepimizin buna ihtiyacı olduğunu biliriz. Fakat sıra erkeklere gelince durum değişir. Onlar bu konuda hem beceriksizdir hem de utangaç. Sevgi ve ilgi göstermenin bazen de güçsüzlük olduğunu düşünürler. Fakat eğer siz sevgi ve ilgisinin, hoşunuza gittiğini söylerseniz ona cesaret vermiş olursunuz. Sadece birkaç küçük cümle ile sevgilinizin, duygularını açıkça göstermesine engel olan unsurları ortadan kaldırabilirsiniz.

4. Onu Teşvik Edin

Onu heveslendirin. Size sarıldığında, elinizi tutmak istediğinde ya da kol kola yürüdüğünüzde mutlu olduğunuzu ve bunları yapınca sevgisini hissetiğinizi belli edin. Bu sevgilinizin yüzünde gülümseme yaratacaktır. Unutmayın ki; sevgilinizle aranızda bir sevgi bağı var. Bu bağı kırılmaz yapmanın yolu sarılmak ya da el ele yürümek kadar basit yöntemlerden geçiyor. Bu yüzden sevgilinizi, bunları yapması için heveslendirin.

5. Naz Yapın

Nazlanmak bu işin en eğlenceli yollarından biri. Sizin naz yapmanız onu yola getirecektir. Çünkü, nazlanmak demek “Ben ‘evet’ diyeceğim fakat bu tamamen sana bağlı.” demektir. Tabii ki bu benim şahsi tanımım. Bir ilişkimiz var diye, bu demek değil ki nazlanmayacağız. Dozunda bıraktığınız ve doğru zamanda yaptığınız sürece hiç bir zararı yok. Hatta dozunda bırakırsanız sizin kadar eşiniz için de tatlı bir keyfe dönüşebilir. Ayrıca istediğinizi elde etmek için ya da karşıdan sevgi ve ilgi görmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

6. Ciddi Bir Konuşma Yapın

Sevgilinizin uzunca bir süredir ilgisiz kalmış olmasına rağmen, hala anlamamış olması durumunda, uyandırılmaya ihtiyacı olabilir. Belki de uzun süredir size karşı ne kadar ilgisiz davrandığını ciddi bir biçimde söylemeniz gerekir. Sevgilinize onun eski ilgi ve şefkatini özlediğinizi, şefkat gösterdiğinde daha mutlu oldugunuzu söyleyin. Erkeklerden kadınlar gibi düşünebilmelerini beklemeyin. Ne istiyorsanız bunu sözlü ve net biçimde ifade edin. Belki de sevgiliniz eskisi gibi sevecen davranmadığının farkında değildir. Siz söylemediğiniz sürece de farkına varmayacaklardır. Bazen sorunları çözmenin yolu onları dile getirmektir.

7. Ona Zaman Tanıyın

Geldik son aşamaya. Sizden gelen sinyalleri algılaması ve daha ilgili davranması için sevgilinizin zamana ihtiyacı olabilir. Hemen istediğiniz gibi davranmıyorlar diye bu durumu göz ardı ediyorlar, ilgilenmiyorlar sanmayın. Nitekim onlar sizin komutlarınızı anında algılayan ve uygulamaya koyan makine değiller. Ayrıca daha önce size çok ilgi göstermeyen sevgilinizin, birden bire sevgi yumağı olmasını beklemeyin. Bu şekilde büyük bir değişim geçirmesini beklemek mantıklı olmaz değil mi? Gerekli zaman geçtiğinde, kendisi sevgisini yavaş yavaş göstermeye başlayacaktır.Aşk Dolu Bir Sevgili İçin 7 Püf Nokta Nedir?

İkili ilişkiler herhangi bir hesap işlemi gibi kesin kurallar üzerine oturmasa da elbette doğru uyumu tuttutmayı ve aramızdaki iletişimi güçlendirmeyi sağlayan püf noktalar vardır. Tıpkı yukardakiler gibi. Ve bunlar sizin sabrınıza ve tavrınıza bağlıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir