Bebek Odası Nasıl Hazırlanır?

Bebeğinizin odasını hazırlarken her şeyin özel ve onun sağlığına uygun olarak hazırlanması gerekir. Bu nedenle odayı hazırlarken dikkat etmeniz gereken odanın güneş ışığı açısı, odanın zemini, duvarlar, kullanılacak mobilyalar, yatak, karyola ve bunlar gibi dikkat etmeniz gereken daha birçok önemli husus vardır.

Öncelikle hangi odanın bebeğinize ait olacağı konusu çok önemlidir. Çünkü bebeğinizin odasının günün en çok güneş alan odası olması ve annesinin odasına yakın olması gerekmektedir. Ayrıca mümkünse odanın ses yalıtımının olması daha iyi olacaktır.

Odanın zemininde kullanacağınız halının toz ve mikrop barındırmaması gerekmektedir. Bebeğinizin odasında kullanacağınız halıların makinede yıkabilir olması daha iyi olacaktır.

Bebeğinizin duvara baktığında gözlerinin yorulmaması çok önemlidir. Bu nedenle ışığı gözlerine yansıtmayan pastel tonlarında duvar kağıtları ve renkleri seçmeniz bebeğinizin gözlerinin yorulmamasını sağlar.

Herhangi bir mağazaya girip bebek odası takımı satın almak yerine sizin seçeceğiniz uyumlu bir mobilya takımı bebeğinizin odası için daha uygun olacaktır. Bu şekilde bebeğinizin odasını hem kendiniz tasarlamış olursunuz hemde daha kullanışlı bir bebek odasına sahip olursunuz.

Bebek odası hazırlarken dikkat göstermeniz gereken detaylar şu şekilde sıralanabilir :

  • Renk seçimine önem vermelisiniz. Canlı renkler kullanmanız daha olumlu olabilir.
  • Oda tasarımı konusunda deneyimli şahıslardan fikir almanız bu süreç içerisinde işinizi kolaylaştırabilir.
  • Bebek odası tasarımında fazla aksesuarlardan kaçınmalı, gereksiz ayrıntılara yer vermemelisiniz.
  • Bebeğiniz için uygun olan renkleri, bebeğinizin doğum tarihi ile paralel bir şekilde kullanılan astrolojiye bakarak bulabilmeniz mümkün.
  • Uygun renkleri uygun aksesuarlarla kombine ederek göze hoş gelen bir tasarım elde etmeniz mümkün.
  • Bu konuda yardım isteyebileceğiniz kişileri bu konuda deneyim sahibi bireyler arasından seçebilirsiniz. Daha önce bebeklerle ilgili olan kişilerle iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Kaçırmayın – Kullanışlı Bebek Arabaları

Bebeğinizn için uygun bir oda tasarımı gerçekleştirirken örnekleri baz alabilmeniz mümkün. Bu sayede özgün bir tasarım elde edebilirsiniz. Bir oda tasarlamak dışarıdan göründüğü gibi kolay olmadığı gibi aynı zamanda telaş edecek bir durum söz konusu değildir. İyi bir konsept tasarımı için özgün fikirler gereklidir. Yaratıcılığınıza güvenmeniz sizler için en uygun adım olarak gösterilebilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir