Bitkisel Çözümle Saç Uzatma Yöntemleri

Kadınların en büyük isteklerinden bir tanesi, sağlıklı bir şekilde saç uzatmaktır. Bunun için gerek serumlar gerekse bitkisel çözümlerden faydalanmak isterler. Saç uzatma hızı kimi zaman genetik olarak değişebilmektedir. İnsanlar, saçlarını uzatmak adına bunu yavaşlatan etkenleri ortadan kaldırmak ve saçların sağlıklı uzaması için gerekli olan çözümleri bulmak için araştırmalar yapmaktadır.

Pek çok kadın saçlarını uzatırken kimyasal ürünlerden uzak durmak ister. Çünkü kimyasal ürünler saçı beslediğini ve uzattığını iddia ederken aynı zamanda uçlarını kırar. Bunun yerine bitkisel formüller denendiğinde ve saç özenli bir şekilde korunduğunda kısa sürelerde uzamaya başlayacaktır.

Saç uzatan ilk yağlardan bir tanesi, Hindistan cevizi yağı. Saç derisini düzenli olarak bu yağ ile ovmak, saç köklerini güçlendirecek ve uzamasını sağlayacaktır. Daha iyi bir etki için 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 yemek kaşığı Hint yağını karıştırıp saça masaj ile uygulamak yeterli olacaktır.

Yağların Mucizevi Gücünü Kullanın

Tatlı badem yağı, fesleğen yağı ve adaçayı yağı da saç uzatmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri yağlar arasında yer alıyor. Bu karışım özellikle de aşırı kuruyan saçların bu sorununu ortadan kaldırmaktadır. Düzenli olarak yapıldığı takdirde saç derisi nemlenir ve saç kökleri beslenir. 1 çay kaşığı adaçayı yağı, 1 yemek kaşığı fesleğen yağı ve 5 yemek kaşığı tatlı badem yağı iyice karıştırıldıktan sonra saç derisine masajla yedirilir. Ardından saç 15 dakika bekletilir ve saçın türüne uygun olan şampuan ile yıkanır.

Kaçırmayn – Saç Bakımında Doğal Yöntemler

Saç derisinde bulunan ölü hücrelerin temizlenmesi ve böylece gözeneklerin açıklanması için lahana ve limon suyu kullanmak gerekiyor. Yarım su bardağı haşlanmış lahananın içerisine yarım çay bardağı limon suyu koyduktan sonra blender yardımı ile bunları iyice ezmek gerekiyor. İyice ezilen bu karışım daha sonrasında saç diplerine yedirilmeli ve 30 dakika bekletilmeli.

Düzenli kullanım sonrasında saç uzatma maskesinin faydaları görülmeye başlayacaktır. Bu karışımın kullanılmayan kısmı ise üzeri kapatıldıktan sonra 2 gün boyunca buzdolabında bekletilebilir. Saçlara maskeler yedirildikten sonra öncelikli olarak soğuk ya da ılık su ile yıkanmalı, ardından da normal yıkama periyoduna geçilmelidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir