Bitkisel Kırışıklık Giderici Tedaviler

Kaç yaşında olunursa olunsun fark etmez, her insan mükemmel bir cilde sahip olmak ister. Şimdilerde onlarca farklı krem ya da kimyasal çözüm seçeneği olsa da bunların hepsi geçicidir ancak birçok tehlikeyi de beraberinde getirir. Cildine kimyasal ya da yabancı maddeleri sürmek istemeyen kişiler ise bitkisel kırışıklık giderici reçeteleri arasından istediklerini uygulamaya başladılar. Kırışıklıkların açılmasını ve yüzünün beyazlamasını isteyen kişiler 1 çay bardağı yoğurdun içerisine birkaç damla limon suyu ilave edebilirler. İyice karıştırılacak bu karışım daha sonrasında bütün yüze sürülür. 20 dakika bekletildikten sonra ise yüz yıkanır. Düzenli yapılacak bu karışım sonrasında etkileri kısa süreler içerisinde görülmeye başlayacaktır.

Kırışıklıkları Doğal Bir Şekilde Yok Edin

Gül suyu ve biberiye ikilisi, özellikle de son dönemlerde bitkisel kırışıklık giderici tarifler arasında yer alıyor. Bir su bardağı gül suyunu şişe içerisine koyduktan sonra şişenin içine bir miktar biberiye eklenir. Daha sonrasında bu karışım 2 gün boyunca bekletilir. Beklemiş olan karışım ile sabah ve akşamları yüz silinir. Karışım sayesinde yüzdeki çizgiler azalmaya başlayacak ve cilt parlaklığına kavuşacak. Bir çorba kaşığı zeytinyağı, 1 kaşık bal ve 1 yumurta sarısı ile karıştırıldıktan sonra bu karışım tüm cilde masaj yaparak yedirilir. Özellikle de kırışıklıkların olduğu bölgelere çok daha iyi masaj yapılması gerekir. 15 dakika yüzde bekletilen maske, daha sonrasında yıkanır. Haftada bir kere yapılacak bu maske sayesinde ciltteki derin kırışıklıklar açılmaya başlayacak.

Kırışıklıklar için kullanılabilecek bir diğer maske ise yulaf unu ve süt ile yapılmaktadır. Çünkü yulaf unu cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken süt ise hızlı bir şekilde bakım yapılmasına yardımcı olur. Yulaf ununu süt ile kıvamlandırdıktan sonra yüze sürmek ve daha sonrasında yarım saat bekletmek gerekiyor. Bekleme sonrasında ise maske masaj yapılarak yüzden çıkartılmalıdır. Bitkisel kırışıklık giderici reçeteler uygulandıktan sonra ise cilt, tipine uygun kremler ile nemlendirilmeli. Ayrıca düzenli olarak cildin temizliği sağlandığı takdirde insanlar kaç yaşında olurlarsa olsunlar her zaman istedikleri gibi pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olacaklar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir