Saç Bakımında Doğal Yöntemler

Söz konusu saç olduğunda elbette özellikle kadınlardan bahsetmek gerekmektedir. Kadınlar her ne kadar saçları bakımlı ve parlak olsa da daha fazla parlaklık ve daha fazla bakımlı saçlar için doğal saç bakım yöntemleri kullanmayı ihmal etmemektedir.

saç

Bilinen en doğal bakım kürlerinin yanı sıra pek çok markanın da saç maskeleri yoluyla saç bakımı yapmayı mümkün hale getirmesi nedeni ile bayanların özellikle bu bakım maskelerini daha kolay bir şekilde uygulama açısından tercih ettiklerini görebilmeniz mümkündür. Ancak bu bakım maskelerini evde kendiniz de rahatlıkla hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Her kadının bildiği ancak uygulamadan sıkıntı yaşadığı bazı doğal saç bakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler içinde en çok bilinen yöntemin yumurta sarısı, hakiki zeytinyağı, badem yağı ve bepantenne kapsülleri ile gerçekleşeni olduğunu görebilirsiniz.

Aktarlarda ve eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz badem yağının bir şişesini tamamen karıştırma kabınızın içine doldurun daha sonra bu yağ şişesinin içine hakiki zeytinyağını doldurun ve karıştırma kabınıza dökün. Sonra iki yumurtanın sarısını alarak karışımınıza koyun. Son olarak da eczanelerde satılan sıvı bepantenne kapsüllerinden iki şişe kırarak içine koyun ve iyice karıştırın. Bu karışımı iyice karıştırarak malzemelerin birbirine geçmesini sağlayın.

zeytinyagi

Hazırladığınız karışımı saçınıza boya tatbik eder gibi diplerinden başlayarak uygulayın ve daha sonra jelatin ile kapatarak kuruyana kadar bekletin. Uygulama sırasında tarak kullanmanız daha rahat bir şekilde uygulamanızı sağlayacağından sizin için en uygun olan yöntem olacaktır. Yaklaşık bir saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra saçınızı normal bir şampuanla tamamen yıkayıp, saç kreminizi de kullanmanız gerekmektedir.

Bu yöntem doğal saç bakım yöntemleri içinde en çok tercih edilen yöntem olup, saçınıza parlaklık vermesi, daha güçlü olması, kepeklerden kurtulması ve saç dökülmelerini azaltması açısından önemlidir. Bu bakım maskesinden tam verim alabilmek için 5 bakım kürü halinde yapmanız faydalı olacaktır.

İki kez 15 günde bir kez yaptıktan sonra kalan üç kürü ayda bir şeklinde yapmanız sayesinde saçınız her zamankinden daha bakımlı, parlak ve yumuşak bir hale gelecektir. Bu da yaz mevsiminde saçınızla baş döndüreceğiniz anlamına gelmektedir.

Leyla Demirci

www.TatliKadinlar.com

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir