Düğün Günü 5 Kilo Daha Zayıf Görünmenin Yolları

Diyet olmadan daha zayıf görünmek için 5 ipucu.

Gelin olmaya hazırlanan her kız, düğün gününde en güzel şekilde görünmek ister. Fakat düğün için yapılması gerekenler ve takip edilmesi gereken sıkı çizelgeler ile bir rejime bağlı kalmak o kadar da kolay olmayabilir. Yine de hayalinizdeki gelinlikle daha zayıf görünmek için her gün spor salonuna gitmeden ve çılgın zayıflama reçeteleri takip etmeden denenebilecek bazı kestirmeler vardır.

Kendin İçin Dik Dur

Doğru duruş nasıl göründüğünüzü büyük ölçüde etkiler. Birkaç ipucu ile daha doğru ve daha çekici durabilirsiniz. İlk olarak omuzlar geride olmalı. Gayet normal olarak gerginlikten ve yorgunluktan olabilir fakat omuzlarınızın öne doğru sarktığını hissettiğinizde omuzlarınızı kulaklarınıza doğru bir kaldırıp indirerek rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

İkinci olarak, sırtınızı dik tutmaya çalışın. Yine asıl olay omuzlarınızdadır. Omuzlarınızdan kalçanıza doğru düz bir çizginin olduğunu düşünün. Biri diğerinin önüne geçtiğinde, tekrar aynı düzene getirin. Unutmayın ki aslında tüm zamanınızı düz durmaya çalışarak geçirmenize gerek yok. Sizi asıl kambur yapacak şey budur. Rahat olduğunuz gibi ağırlığınızı farklı noktalara vermeye çalışın fakat bunu yaparken omuz ve kalçanın şeklini unutmayın.

Görünüşünü HareketlendirGörünüşünü Hareketlendir Tatlikadinlar.com

Her ne kadar bazı küçük düzeltmeler ile istediğiniz gelinliği rahat rahat giyebilir de olsanız aslında bazı sorunları saklayıp güzel bulduğunuz yerleri ön plana çıkaracak bir gelinlik seçimi yapabilirsiniz. Kalçalarınızı saklamak için belden oturtmalı, straplez ya da havalı eteği olan gelinlikler tercih edebilirsiniz.

Bel korseli gelinlik modelleri, göğüsleri ön plana çıkartmak, beli daha ince göstermek, kalçaları ve popo bölgesini saklamak için idealdir. Kıvrımlı vücudu ön plana çıkarmak için “denizkızı” olarak bilinen modeller tercih edilmelidir.

Kaçırmayın: Düğün Günü Harika Görünmek için 4 İpucu

İç Çamaşırı Desteği Önemliİç Çamaşırı Desteği Önemli Tatlikadinlar.com

Kusursuz bir görünüş için tam olarak vücuda oturan iç çamaşırları önemlidir. Kötü görüntüye yol açan sutyen çıkıntılarını ortadan kaldırmak ve doğru oranda dekolteyi ayarlamak için profesyonel yardım alabilirsiniz. Mağaza kurallarını dikkate alarak birkaç farklı boyutlarda sutyen deneyerek sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Gelinliğin alt kısmı tam olarak vücuda oturuyorsa, şekillendirici korseleri tercih edebilirsiniz. Bu konuda uzmanlaşmış, hafif, kullanımı rahat ve vücudun hava almasını engellemeyen farklı boyut ve renklerde birçok korse bulunmaktadır. Farklı maddelerden yapılmış korselerden gelinliğin kumaşına zarar vermeyecek ve sizi yarı yolda bırakmayacak ürünler tercih edebilirsiniz.

Kaçırmayın: Eşiniz Sizinle Gerçekten Mutlu Mu?

Boyunuza Biraz Ekleme YapınBoyunuza Biraz Ekleme Yapın Tatlikadinlar.comDoğruyu söylemek gerekirse çok da rahat değiller fakat topuklu ayakkabılar ile daha zayıf görünebilirsiniz. Şöyle düşünelim 155cm boyunda ve 65 kilodasınız. 5cm topuklu ayakkabı ile artık 160cm boyundasınız fakat hala 65 kilodasınız! Daha uzun bacaklara sahip olmanızla alakalı bir durum değil bu. Göz boyla birlikte kiloyu tekrar oranlar.

Ayaklarınızın ağrımasından mı korkuyorsunuz? O ince, çivi topuklular yerine ayaklarınızın daha rahat edeceği apartman topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Unutulmaması gereken bir konu ise her ne kadar boyunuza ekleme yapıyor da olsanız, sağlığınız için topukların 6-7 cm’den daha yüksek olmamasıdır.

Kaçırmayın: 9 Adımda Enerjini Geri Kazan!

Doğru Duruşu Ortaya ÇıkarDoğru Duruşu Ortaya Çıkar Tatlikadinlar.com

Düğün fotoğraflarınız düğün günüyle ilgili olarak hatırlayabileceğiniz her şeydir. Yani o gün mükemmel görünmelisiniz. Omuzlarınızı geride tutun ve çenenizi daha önce tutmaya çalışarak, yüz hatlarınızı ortaya çıkarın. Ayrıca bu şekilde direkt kameraya bakarak daha zayıf görünebilirsiniz. En ideali, omuzlarınızı kalçanız ile fotoğrafçı ile bir açı yapacak şekilde omuzlarınızı fotoğrafçıya çevirdiğiniz duruştur. Bu şekilde kalçalar ve poponuz daha dar görünecektir.

Kaçırmayın: Prenseslere Özel 8 Saç Örgüsü Modeli

Kollarınızı vücudunuza bastırmak yerine biraz aralıklı tutmak gelinler için en uygun davranışlardandır. Gelin çiçeğiniz ile bunu ayarlamak zor olabilir fakat büyük bir değişim yaratacaktır. Bunun takibini yapmak bir zor olsa da deneme yapmalısınız. Unutulmaması gerekir ki düğün boyunca birçok fotoğraf çektireceksiniz. Bu duruşun avantajını kullanıp, en güzel fotoğraflarınızı oluşturabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir