Doğal Ev Yapımı Bitkisel Diş Macunu

Piyasa bulabileceğiniz diş macunları ve diş beyazlatma ürünleri, zararlı kimyasallardan üretilir. Dişlerinize kısa surely beyazlık sağlarken aynı zamanda dişlerinize zarar verir. Evde kolayca yapabiliceğiniz bitkisel diş macunları ile doğal yollarla dişlerinize bakım yapabilirsiniz. Sadece taze adaçayı yaprakları ve deniz tuzu ile diş macununuzu hazırlayabilirsiniz. Ev yapımı bu diş macunu piyasa da bulabileceğiniz kimyasal ürünlere doğal bir alternatif olabilir ve ağız sağlığınızı daha az yan etkiler ile iyileştirmenize yardımcı olabilir. Dişlerinizi aşındırmaz, dişlerde oluşan plaklarını temizler, diş etlerini rahatlatır, diş minesine zarar vermeden nefesinizi ve gülüşünüzü tazeler.

Adaçayı piyasada bulabileceğiniz bir çok doğal diş macununda antiseptik ve antibakteriyel özellikleri sebebiyle bulunabilir. Adaçayı ayrıca ağız enfeksiyonlarını, gingivit ve ağrılı diş etlerini tedavi etmek için kullanılır. Adaçayı yaprakları, diş etlerini temizlemek ve tazelenmesini sağlamak için diş etlerine sürülür.

Neler Gerekli?

100 gr Taze Adaçayı Yaprağı
350 gr Deniz Tuzu

Nasıl Hazırlanır?

Malzemeleri karıştırın ve fırında en düşük sıcaklıkta kuruyana kadar pişirin. Yaklaşık olarak 20 dakika sürebilecek pişirme işlemini ara ara kontrol ederek yanmasına izin vermeyin. Pişirdiğiniz malzemeleri kahve ya da baharat değirmeninden geçirin ve temiz bir kavanozda saklayın.

Nasıl Kullanılır?

Normal diş macunu gibi sabah ve akşam olmak üzre günde iki kez kullanın.

Saklarken Dikkat Edin!

Bu ev yapımı diş temizleme tozunu hava geçirmeyen bir şişede saklayın. Böylece adaçayının aromasın uzun sure saklayabilirsiniz.

Doğal ağız bakımı ürünleri ile ilgileniyorsanız, daha beyaz ve daha sağlıklı dişler için diğer konularımızı inceleyebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir