Evli Kadınlar için İlişki Tavsiyeleri

Evlilik sadakat, inanç, ortaklık gerektiren, göründüğü kadar kolay olmayan bir kurumdur. Çok az insan evliliğin, sadece iki insanın hayatlarının geri kalanında birlikte yaşamayı kabul ettikleri bir kurum olmadığını anlar. Evlilik iki insanın sosyal birlikteliğiyle sınırlı değildir, bunun yanı sıra ikisi de sevgi, değer, özen ve saygı bekleyen iki ruhun birlikteliğidir. Böyle karmaşık hisleri anlayabilmek ve ilişkilerimizde daha az hata yapıp daha fazla mutlu anı yaratabilmek için kimi zaman tavsiyelere ihtiyaç duyarız.

Evlilik yanında birlikte yüzleşilmesi gereken pek çok duygusal değişim ve uğraş getirir. İlk birkaç ay öyle bunaltıcı geçer ki çok az insan sakinliğini koruyabilir. Buna karşın, kadın olarak sizler daha dikkatli olmalısınız ki sorunlar büyüyüp uğraştırıcı bir hale gelmeden çözebilesiniz. Sürekli olarak birlikteliğinizde yapabileceğiniz yeni şeyler aramalısınız. Macera duygusal kaosa daha az zaman bırakır. İşlevlerle yoğun zekâ kısa sürede ayak altından çekilir ve geriye mutlu benliğiniz ve mutlu ilişkiniz kalır. Buna karşın, eğer sorunlar çoktan ortaya çıkmış ise takip eden tavsiyeleri deneyebilirsiniz.

Sabır

Sabır ve ne kadar sabırlı olduğunuz ciddi bir farklılık yaratacaktır. Eğer çabuk öfkelenen ve agresif bir yapınız varsa bunu değiştirmelisiniz ve sabırla karşıladığınız olayların nasıl kolayca çözüldüğünü gözlemlemelisiniz. Sabır, karşınızdaki kişi hatalı olmaya daha yakın taraf iken de işinize yarayacaktır. Bu tür durumlarda eşiniz er ya da geç hatasını fark edecektir ve sizin sessizliğinize karşı sizi kırdığı için üzgün hissedecektir. Fakat onun gösterdiği tepkiyi göstererek siz de sert bir tutum takınırsanız haklı taraf bir yana kalacaktır, geriye sadece kimin kimi daha çok kırdığı konuşulabilir. Sessizliğin bir büyüsü vardır, ne zaman susacağınızı ve ne zaman konuşacağınızı öğrenmelisiniz.

Kaçırmayın: Doğru Kişiyi Bulmanı Engelleyen 7 Buluşma Hatası

Anlayış

Anlayışlı bir insan olmalısınız. Bir kadın doğası gereği erkekten daha anlayışlıdır. Diğer taraftan, erkekler duygularını açıklamak konusunda kadınlardan daha ketumdur ve nadiren duygularını gösterirler. Bu yüzden satır aralarını okumalısınız. Size karşı tavrı değiştiğinde ona bir sorun olup olmadığını sorun. Partnerler arasında konuşulması gereken çok şey vardır ve siz insiyatifi almalısınız.

Kaçırmayın: Balık Etli Kadınlar İçin Kim Kardashian’ın Moda Taktikleri

Sürpriz faktörü

Erkekler kolayca sıkılabilirler, bu yüzden ilişkinizdeki içtenliği korumak istiyorsanız ona sıklıkla sürpriz yapmalısınız. İçtenlik eğlence de sağlayacaktır ve eğlence daha fazla mutluluğa sebep olur. Sürpriz faktörü eşinize onu önemsediğinizi de gösterecektir. Sürprizler yapılan insanı her daim mutlu ederler.

Kaçırmayın: Sonbahar-Kış Sezonunun En Trend Çanta Modelleri

Macera

Bir ilişki içtenlikle büyüdüğü gibi macera kotasını doldurdukça gelişir. Tabi macera hepimiz için farklı tanımlanacaktır. Eşiniz için macera dolu tatiller planlayın ve onu o tatillere götürün. Ayda bir hafta sonu birlikte macera sporlarına gidin. Dağ bisikletine ya da doğa yürüyüşüne çıkın canınız ne zaman isterse. Bu tarz şeyler paylaştığınız güzel şeylerin sayısını arttırmakla kalmayacak üstelik aranızdaki sevginin büyümesini de sağlayacaktır.

Kaçırmayın: Sağlıklı İlişki için Yapılmaması Gereken 7 Şey

Yoldaşlık

Bu konudan makalenin sonuna doğru bahsediyor olsam da aslında bu tüm ilişkilerdeki en önemli faktörlerden biridir. Bir kere evlendiğinizde anlamalısınız ki siz artık eşinizin yoldaşısınız, mutluluk, sağlıkta, iyi günde, kötü günde. Bu, her daim eşinizin arkasında durmanız demektir ve ona onun hep yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Sizin eşinize sunabileceğiniz bu garanti ilişkinizde harikalar yaratabilir.

Bu tavsiyelerden sonra artık ilişkinizdeki zorluklara daha rahat göğüs gerebilirsiniz. Unutmayın, evlilik hayattaki en güzel deneyimlerden biridir, eğer bunu tadına vararak yaşamayı becerebilirseniz. Anlayış her ilişkideki her sorunun çözümüdür, anlayışlı olmayı sakın unutmayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir