Gebelikte Doğru Beslenme

Gebelik dönemi, anne adaylarının en fazla dikkat etmesi gereken zaman dilimleri arasında kendine yer bulmaktadır. Çünkü bu dönemde ne kadar doğru bir şekilde beslenilirse, gebelik dönemi de bir o kadar sağlıklı ve rahat geçmiş olacaktır. Ancak pek çok anne adayı gebelikte doğru beslenme konusunda tam anlamıyla bilgi sahibi olmadığından bu dönem her şeyi yiyebileceğini düşünür.

gebe

Böylesi bir durumda ise ne yazık ki anne adayı hızlı bir şekilde kilo alırken bebek ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri alamayacak ve gelişimi beklenilenden yavaş olacaktır.

Dengeli ve doğal besin tüketimi, gebelikte doğru beslenme için anne adaylarının en fazla dikkat etmesi gereken şeylerin başında geliyor. Dolayısıyla anne adayları gerek kendileri gerekse bebekleri için ihtiyaç duyacakları meyve, sebze ve protein içeren besinleri almaları gerekmektedir.

Bu dönemde asitli içecekler içmek, sigara gibi kötü alışkanlıklara devam etmek ise bebeğe tahmin edilenden de büyük zararlar verir. Böylesine bir durumla karşılaşmamak için gebelik öncesi, sırası ve sonrasında yenilen her besine özen gösterilmesi gerekmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir