Hızlı Kilo Vermek İçin 10 Öneri

Güzel ve çekici olmak istiyorsunuz. Fakat bazen durumlar, düzenli olarak spor salonuna gitmenize ya da sıkı bir diyet sahibi olmanıza uygun olmayabilir. Evden ayrılmadan ve sadece ev işleriyle nasıl hızlıca kilo verirsiniz? İşte uygulayabileceğiniz, kısa sürede istediğiniz o zayıf vücuda kavuşmanıza yardımcı olacak bazı öneriler.

1. Günlük rejim ve Beslenme Kontrolü

Hızlı kilo vermenin ilk kuralı günlük rejim uygulamalarıdır. Günü, saat saat ayırın ve planlamanızı ona göre yapın. Uyanma zamanı, sabah temizliği, kahvaltı, öğle yemeği, ev işleri gibi.

Günü 5 eşit aralıklara bölerek inceleyin ve planlamanızı ona göre yapın; Kahvaltı, öğleden önce atışmalıklar, öğle yemeği, akşam yemeği ve geç akşam yemeği. Eşiniz ya da aileniz için yemek pişirmeniz gerekiyorsa bunu yemek yedikten sonra yapın böylece akşam saat 7’den sonra her şeyi denemeliyim telaşına kapılmayın.

Bir gününüzü inceleyin ve en azından kendinize 15 dakika ayırmaya çalışın, bu zaman kahvaltıdan sonra ya da öğle öncesi atıştırmalarından önce olabilir. Bu 15 dakikada küçük birkaç egzersiz yapın. Kendinizi fazla yormadan, karın ve kalçanızı çalıştıracak birkaç squat hareketi yapabilirsiniz. Bu size mutluluk ve enerji verecek ve de zamanla bir alışkanlık halini alacaktır.

2. Hızlı Kilo Vermek İçin Alkol Almayın

Çok nadir alkol alıyor bile olsanız, hızlı kilo vermek için alkol almayı tamamen bırakmalısınız. Bira, şarap, viski ya da diğer alkoller çok fazla kaloriye sahiptir ve aynı zamanda zararlı toksinlerle dolan vücut etkili kilo vermek için uygun olamayacaktır.

Unutmanız gereken diğer bir konu alkol eşittir atıştırmalıktır. Alkol ile genelde tuzlu, tatlı ya da yağlı ürünler tüketilir. Çok azınız bira içerken dilimlenmiş elma tercih eder. Vücudunuzu bu tarz beslenmeye zorlamazsanız, daha kolay kilo vermenize yardım etmiş olursunuz.

3. Halka Çevirin ve İp Atlayın

Basit ve uygulama kolay halka çevirme ile vücudunuzu şekle sokabilirsiniz. Günde sadece 10 dakika halka çevirerek birkaç hafta içinde gözle görülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca televizyon izlerken, çamaşır ya da bulaşık makinesinin yıkamayı bitirmesini beklerken kolaylıkla halka çevirebilirsiniz. Vücudunuzu şekle sokmak için günlük 30 ip atlaması yeterli olacaktır.

4. Hızlı Kilo vermek için Tabakları Değiştirin

Psikolojik bir aldatma fakat işer yarıyor! Yemek tabaklarınızın boyutlarını değiştirin. Daha küçük tabaklar kullanarak tükettiğiniz yemeklerin miktarını da azaltabilirsiniz. Yiyecekleri tek bir tabakta servis etmeyin. Ana yemek için bir tabak kullanın, salata için küçük bir kase kullanın ve tabaklara eklemeler yapmayın.

5. Hızlı Kilo Vermek için Günlük Tutun

Sonuçları daha kolay takip etmek için özel bir deftere kilonuzu not edin. Sonra her gün elde ettiğiniz sonuçları bir ve gelecek günler ya da gelecek hafta için uygulanacak rejimi not edin. Daha sonra her günün sonunda yapılanlara tik, yapılmayanlara eksi koyarak takip edin. Gün içinde yediklerinizi not etmeyi unutmayın. Sigara içiyorsanız günlük içtiğiniz sigara sayısını ya da bıraktıysanız kaç gündür bu kötü alışkanlık olmadan devam ettiğinizi not edin. Akşamları kilonuzu kontrol edin. Güzel sonuçlar gördükçe motivasyonuz artacak ve daha fazla ilerlemek için yapmanız gerekenleri göreceksiniz.

6. Krem Kullanın

Artık tüm eczanelerde ve marketlerde hızlı kilo vermek için kremler bulabilirsiniz. Selülit ya da özel sıkılaştırıcı kremleri seçebilirsiniz. Ayrıca sıkılaştırıcı kremlere ek olarak korseler ya da bandajlar kullanabilirsiniz. Kullanmaya başlamadan, size uygun olup olmadığını görmek için elinizde deneyin. Deneme yapmanız alerjiniz olup olmadığını görmek için de etkili olacaktır. Kısa bir denemeden sonra kremi aktif olarak kullanabilirsiniz. Sabahları duştan sonra problemli olarak gördüğünüz bölgelere uygulayın ve sonrasında tayt ya da benzeri bir kıyafet ile uygulamayı destekleyin. Bu uygulamayı yatmadan önce de tekrarlayın.

7. Egzersiz olarak Ev işleri yapın

Çamaşır yıkamak, ütü yapmak, temizlik yapmak ya da alışverişe çıkmak, günlük yaptığınız tüm bu işleri birer spor haline getirebilirsiniz. Alışverişe çıkarken asansörü kullanmak yerine merdivenlerden inebilirsiniz ya da mahallenizdeki markete giderken fazla ürün almayacaksanız arabanızı kullanmak yerine yürümeyi tercih edebilirsiniz. Ütü yaparken terlemeye yardımcı sauna etkisi yapan eşofmanlar kullanabilirsiniz. Etkili sonuçlar elde etmek için mümkün olan tüm aktiviteleri birer fırsata çevirmelisiniz.

8. Hızlı kilo vermek için bazı ürünleri listeden çıkarın

Hızlı kilo vermek için bazı ürünleri tamamen unutmalısınız. Meyveler, sebzeler, işlenmemiş et (sucuk,salam,sosis gibi ürünler işlenmiş ettir.) ya da süt ürünleri hızlı kilo vermek için mutlaka tüketilmelidir. Asla ekmek, nişastalı ürünler tüketmeyin ve kahvaltılık mısır çerezleri tüketimini azaltın. Ayrıca makarna yemeyi bırakmalı ve mümkün olduğunca patates yemeyi azaltmalısınız. Çok canınız çekiyor olsa bile mayonez, yağlı peynirler, tereyağı, hamburgerler ve salam, sucuk gibi işlenmiş et ürünlerini menüden silmelisiniz.

9. Uzanırken ya da yatarken yemeyin

Masada yemek yemeyi bir kural haline getirin. Televizyon izlerken akşam yemeği yemeyi ya da atıştırmalıklar tüketmeyi bırakmalısınız. Yemek yerken 5-10 dakika kendinize zaman ayırın, öğle yemeği sırasında masadan hemen kalkmaya çalışmayın. Diğer şeylerle birlikte sakin bir yemek için televizyon izlemek, tabletinizle ilgilenmek ya da kitap, gazete okumak gibi dikkat dağıtıcı şeyleri yapmayı bırakın.

10. Banyo yapın

Su terapisi her zaman yararlıdır. Sabahları güne duş alarak başlayın. Akşamları problemli bölgelere, tazyikli su ile masaj yapın. Banyo yaparken, aromatik yağlar rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Duş jelleri kullanmak, derinin kalmasına ve güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca vücudu keselemek, selülitlere karşı savaşmada önemlidir ve daha yumuşak bir ten yaratabilir. Banyodan sonra, daha hoş bir ten için, vücudunuzda çıkmayan boyalar varmışçasına, havlu ile kurulanmaya çalışın.

Umarız bu ipuçları ile hızlıca kilo verebilirsiniz. Bizimle sonuçları paylaşın!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir