İdrar Yolu Enfeksiyonlarına 12 Doğal Çözüm

Sistit, mesanede meydana gelen iltihaplanma ya da enfeksiyonlardır. Ayrıca idrar yolu enfeksiyonu olarak da bilinir. Sistit, genelde idrar boşaltırken yanma ve ağrılar ile ortaya çıkar. İdrar boşaltmayı bir an önce bitirme isteği daha fazla görülür. İdrar çoğu durumda bulanık ya da normalden farklı bir koyuluktadır .

1. Kızılcık

Amerika’da ve İsrail’de yapılan araştırmalar, antik dönemlerden beri insanoğlunun yanından ayırmadığı kızılcığın mesane iltihaplarına iyi geldiğini onaylamaktadır. Araştırmalar, kızılcığın idrarın asitlik oranını arttırdığını ve daha önemlisi “ecoli” olarak bilinen bakterinin idrar yollarına ve mesane duvarına tutunmasını önleyen bir madde içerir.

2. Arpa

Antik zamanların doktorları, arpanın idrar yolları için önemli olduğunu bulmuştur. Arap berberiler, kaynamış arpa suyuna bal ve limon suyu ekleyip içmekteydi.

3. C Vitamini Depolayın

C vitamini, idrarın asitli olmasını sağlayarak ve idrar yollarındaki bakterilerle savaşır. Aktif idrar yolları sorunları ile karşı karşıya olunduğunda, c vitamini takviyeleri kullanmak yardımcı olabilir.

4. Acidophilus

Uzun yaşamanın sırrını arayan araştırmacılar, hareketli bir hayat ile uzun yaşayan Kafkasya dağ insanlarının ve Asya’nın göçebe insanlarının hayatlarında ipuçları araştırmaktadır. Araştırmalar, uzun yaşamalarının sırrının yoğurt yapımında kullanılan laktobasil acidophilus kültürü olduğunu göstermiştir. Acidophilus, normal boşaltım sistemini ve idrar yollarını sağlıklı tutmak ve de sayısız bakteri saldırısına karşı savunma sağlamaktadır. Göçebelerin ve dağlıların, kadınlarda idrar yolları enfeksiyonlarını iki yolla kontrol etmektedir.

İdrar yolu enfeksiyonu yaşayan kadınların, vajinaya yoğurt dökmeleri ve ayrıca cinsel birleşme sonrası vajinaya yoğurt sürmeleri gerekmektir. Bu, idrar boşaltırken oluşan yanma ve kaşınma hissini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca, yoğurt duş suyunda da kullanılabilir.

5. Sıvı Tüketimi

90 yaşındaki Finn, tüm hayatını insanları İsveç masajı ile tedavi etmiş ve Finn, İsveç ve Rus tedavi yöntemleri ile hastaları iyileştirmiştir. Finn, Sistit tedavisi yöntemleri üzerine araştırmalar yapmış bir uzmandır.

Finn, Suyun yudum yudum içilmesi gerektiği ve günde 2 litreden az su içilmemesi gerektiğini belirtiyor. Suya, limon suyu, kızılcık suyu, portakal suyu ya da elma sirkesi eklenebilir. Bazı zor durumların tedavisi için günlük su tüketimine 8 ila 10 çay kaşığı elma sirkesi kullanılabilir. Finn’in, diğer tedaviye ilişkin diğer tavsiyeleri arasında; yatmaya 3 saat varken yemek yenmemesi, iç çamaşırlarının pamuk olması, özel günlerde kullanılan petlerin sık sık değiştirilmesi, banyo yapmak yerine duş alınması yer alır.

6. Masaj

Binlerce yıl önce, Çinli sağlık uzmanları deride belirli akupunktur noktalarına yapılan baskının iç organlara kadar ulaşabildiğini keşfetmiştir.

Böbrek ve mesane sorunları için, ayağın dış kenarlarını küçük parmağa kadar masaj yapmak gerekir. Diğer iki akupunktur noktası, dilin ortası ve başparmaktır. Dilin ortasına diş ya da bir kaşık ile hafifçe baskı yapabilir ve sonra her ayak baş parmağına masaj yapabilirsiniz.

7. Karbonatla Tedavi

İdrar yolu enfeksiyonu sorununda, idrar boşaltımında ağrı ve yanma durumlarında, 1 bardak suya yarım çay kaşığı karbonat karıştırarak içmek yardımcı olabilir.

8. Bitkisel Tedavi

İltihap karşıtı etkisiyle ayı üzümü olarak bilinen Arctostaphylos uva-ursi meyvesini deneyebilirsiniz. Ayrıca altın mühür (Hydrastis canadensis ) ve Oregon üzüm kökü (Berberis) idrar yolları enfeksiyonlarına neden olan bakterilerin ortadan kaldırılması için yardımcı olabilir. Unutulmaması gereken şey, herhangi bir bitkisel tedavi öncesi doktorunuzun tavsiyelerine kulak vermenizdir.

9. Sıcak Tedavisi

İltihap giderici ilaçlar imdadınıza yetişmediyse, sıcak terapisi uygulayabilirsiniz. Sıcak su torbasını bir havlu ile mesanenin tam üstüne koyun.

Sıcaklığın dayanabileceğiniz ölçülerde olmasına dikkat ederek, idrar yolu enfeksiyonlarının ağrılarını azaltabilirsiniz.

10. Elma Sirkesi

Elma sirkesi, potasyum ve diğer mineraller ile bakterilerin azaltılması ve ortadan kaldırılması için faydalıdır. İdrar yolu enfeksiyonu hastaları, enfeksiyonları tedavi etmek için elma sirkesini doğal antibiyotik olarak kullanabilir.

  1. Bir bardak suyun içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Ayrıca limon suyu ve tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz. İyice karıştırın.
  2. Bu karışımı 1 hafta boyunca günde iki kez için.

11. Yaban Mersini

Yaban mersini, doğal olarak idrar yolları enfeksiyonlarında faydalı olabilecek bakteri yok edici etkiye sahiptir. Yaban mersininde bulunan antioksidanlar, bağışıklık sistemini güçlendirir idrar yolları enfeksiyonlarına neden olan bakterilerin büyümesini önler.

  • Kahvaltıda bir avuç taze yaban mersini tüketebilirsiniz.
  • Ayrıca sabah ya da gece yatmadan önce hızlı sonuçlar alabilmek için yaban mersini suyu hazırlayabilirsiniz.

Taze yaban mersini ya da yaban mersini suyu tüketerek muhtemel mesane sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

12. Ananas

Ananasta, idrar yolu enfeksiyonlarının etkilerini azaltan enfeksiyon karşıtı etkiye sahip “bromelayin enzimi” vardır. Enfeksiyonlardan hızlıca kurtulmak için doktorların yazdığı antibiyotiklerle birlikte ananas tüketilebilir.

Düzenli olarak bir bardak ananas tüketmek, idrar yolu enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olacaktır. Yarım ananas ile ananas suyu yapılabilir. Birçok koruyucu madde içeren konserveler yerine taze ananas tercih edilmelidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir