Sağlıklı İlişki için Yapılmaması Gereken 7 Şey

İlişkinize makyaj yapmanın tam sırası! 

İki kişiyi bir araya getirin ve her şey üzerinde anlaşmalarını isteyin. Tabii ki bazı anlaşmazlıklar ortaya çıkacaktır. Bir ilişkide yaşanabilecek her olumsuzluğa engel olmak mümkün değil. Fakat ilişki için genç çiftlerin karşılaştığı bazı engelleri ortadan kaldırarak, mümkün olan en sağlıklı ilişkiyi oluşturabilirsiniz.

Her çift kendince özel konularla ve sorunlarla uğraşmak zorundadır. Fakat sağlıklı ve mutlu ilişkilere sahip kişiler bazı şeyleri yapmazlar;

  1. İlişki Skor Tahtasıİlişki Skor Tahtası Tatlikadinlar.com

Sağlıklı çiftlerin ilişkide yaptıkları iyilikleri ve eşinin hatalarını not ettikleri, bir skor tahtası yoktur. Sürekli yapılan şeyleri belirtmek ya da hataları tekrar tekrar hatırlatmak, ilişkilerin zarar görmesine neden olur.

İlişkilerde herkes hata yapabilir. Kişilerin hatalardan çıkan anlaşmazlıklarla uğraşması gerekebilir. Ancak unutulması gereken geçmiş hataları ve anlaşmazları, sürekli hatırlatmak sağlıklı bir hareket değildir. Biraz çalışma gerektirse de skor tutmayı bırakmak, ilişkinin tamamen değişmesi için gereklidir.

  1. Sürekli İçmek ve PartilerSürekli İçmek ve Partiler Tatlikadinlar.com

Sosyal ortamlarda ve sorumluluk ile alkol tüketmekte bir sakınca yoktur. Fakat alkol tüketimi ilişkinin odak noktası olmamalıdır. Herkesin mantıklı ve sorumluluk sahibi bir kişi olarak limitleri farklıdır. Aşırı alkol tüketimi eşinizi farklı bir kişiye dönüştürebilir.

Çift olarak yaptığınız tek şey parti yapmak ise büyük ve tehlikeli kavgalar yakın demektir. Daha farklı şeyler yaparak ve alkolü ilişkinizden bir süreliğine çıkararak ya da azaltarak, birbirinizi anlamak ve geleceği daha net görmek için zaman bulabilirsiniz.

  1. Makyaj SeksiMakyaj Seksi Tatlikadinlar.com

O an için iyi olabilir fakat sorun çözülmesi ve konularda anlaşılması için makyaj seksi doğru bir çözüm değildir. Yapılan şey olanların o kadar da büyük şeyler olmadığını söyleyip, tüm sorunları halının altına süpürmekten farksızdır.

Evet, fiziksel etki önemlidir fakat bazı konuları doğru düzgün konuşmak gereklidir. Cinsel birliktelik için harcadığınız zamanı, sorunları konuşmak ve ileride oluşabilecek benzer konuların çözümü için iyileştirmeler yapmak ve de yapıcı planlar oluşturmak için kullanmalısınız.

  1. Aşırı Sanal İletişimAşırı Sanal İletişim Tatlikadinlar.com

Mesaj atmakta ve e-posta göndermekte sorun olmamakla birlikte ilişkideki ana iletişim biçimi haline gelmesine izin verilmemelidir. Hiçbir şey yüz yüze iletişimin yerini alıp, kişisel zamanın kalitesini düşürmemeli.

Mesajların arkasında verilmeye çalışan anlamı ve anlatımları anlamaya çalışırken birçok şey yanlış gidebilir ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Partnerinizle önemli konuları yüz yüze konuşmak için bir anlaşma yapın. Böylece daha olgun ve daha sağlıklı bir ilişkiye sahip olabileceğiniz iletişim ortamını yaratabilirsiniz.

  1. Yalan Söylemek ve AldatmakYalan Söylemek ve Aldatmak Tatlikadinlar.com

Bir ilişkiye getirilebilecek belki de en kötü şey yalanlardır. Geçmiş hakkında ya da şuan olan şeyler hakkında yalan söylemek, ilişkiye zarar vereceğinden, dürüstlük ve şeffaflık uzun vadede mutluluk getirecektir.

Büyük bir yalanın ömür boyu gizli kalması çok nadirdir ve denenmemelidir. Ayrıca açık sözlülük diğer insanlara olan inancınızı göstermek ve öğretmek için önemlidir.

  1. Saçma Kıskançlık KrizleriSaçma Kıskançlık Krizleri Tatlikadinlar.com

Hiç eşinizin diğer cinsiyetten biriyle konuşmasını, mesajlaşmasını ve dışarı çıkmasını kıskanan biriyle karşılaştınız mı? Bu çift olmayın. Bu tarz bir kıskançlık krizi, eşinize ve kendinize olan güvensizliğin ve de ilişkinize olan inancınızda eksikliğin bir emaresidir.

Açık sözlülük konusunda çalışmalarınız devam ediyorsa, bu bir sorun olmayacaktır. Fakat aşırıya kaçtığında bu konuyu eğrisiyle doğrusuyla yüz yüze olarak konuşmalısınız.

  1. Eski Sevgilinizi AnlatmakEski Sevgilinizi Anlatmak Tatlikadinlar.com

Bu en basit kuraldır. Asla eski sevgiliniz hakkında ya da o günler hakkında konuşmayın. İlişkinin en başında bu konuyu dile getirmeniz normal fakat konu burada kapanmalı. Eski ilişkileri anlatmanız ya da eski ilişkilerde olanlara göre şu anki ilişkinizi değerlendirmeniz olayların skor tahtası sorununa dönmesine ve ilişkinin zarar görmesine neden olabilir.

İyi bir ilişkiye sahip olmak uzun çalışmalar gerektirir fakat ilişkiyi aynı şekilde tutmak ve sürekli daha iyiye götürmek daha zor ve daha fazla uğraş gerektiren bir çalışmadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir