Kahve Yerine Doğal Enerji Kaynakları

Her sabah bir fincan kahve içmeden güne uyanamıyor ya da tam olarak enerjinizi ortaya çıkaramıyorsanız, evinize yakın kahvecileri araştırmaya başlasanız iyi edersiniz. Ancak kahveyi kontrollü olarak tüketmek gerektiğini unutmayın. Çünkü bir süre sonra vücudunuza zarar vermeye başlar.

İşte kahvenin bu zararlı etkileri olmadan, benzer sonuçlar yaratacak doğal alternatifler.

Doğal Enerji Kaynakları

  1. Yeşil ÇayDoğal Enerji Kaynakları Yeşil Çay Tatlikadinlar.com

Yeşil çay, kahvede bulunan kafeinin ¼ kadar kafein içerir. Doğal bir enerji kaynağıdır. Sabah kahvenizi yeşil çay ile değiştirerek hem ihtiyacınız olan kafeini alır hem de yeşil çayda bulunan antioksidanlar ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

  1. MuzDoğal Enerji Kaynakları Muz Tatlikadinlar.com

Pişirme ya da demleme sorunları olmayan doğal enerji kaynağı arıyorsanız muz en iyi arkadaşınız olacaktır. Öğle yemeğinizle ya da atıştırmalık olarak ara öğünlerde yiyebileceğiniz muz, aslında güçlü bir karbonhidrat kaynağıdır ve harika bir enerji kaynağı olarak kullanılabilir. Özellikle sabah koşusuna çıkanlar için tavsiye edilen muz, enerjiyi arttırmak için kullanılabilir. Muz ayrıca büyük bir kahvaltı değildir ve koşarken yemek yediğiniz için sorun yaşama olasılığınızı azaltır.

  1. Kuruyemiş ve Bal KarışımıDoğal Enerji Kaynakları Kuruyemiş Bal Karışımı Tatlikadinlar.com

Sadece harika tadı ve sağlık saçan içeriği ile değil, aynı zamanda tüm gün enerji alabilmenize yardımcı yapısıyla da mutlaka tüketilmelidir. Sevdiğiniz kuruyemişleri bal ile karıştırın ve bir şişeye doldurun. Bal doğal bir enerji kaynağıdır ve aynı zamanda içerdiği şeker, kahve gibi hiperaktivite yaratmadan, gün boyu aktif olmanıza yardımcı olur. Kan şekeriniz bir anda artmayacağı için yarım saat sonra çılgına dönüp yemek yeme isteğiniz ortaya çıkmayacaktır.

  1. Hindistan Cevizi SuyuDoğal Enerji Kaynakları Hindistan Cevizi Suyu Tatlikadinlar.com

Sadece su içmekten sıkıldıysanız, içine biraz hindistan cevizi suyu ekleyebilirsiniz. Ya da hindistan cevizi suyunu direkt içebilirsiniz. Sadece doğal bir enerji kaynağı değil aynı zamanda harika bir elektrolit kaynağıdır. Ağır egzersizlerden sonra rahatlıkla kullanılabilir. Sporcu içecekleri, elektrolitlerle doludur fakat aynı zamanda bolca şeker ve sağlıksız kimyasallar içerirler. Zararlı sporcu içeceklerine alternatif arıyorsanız, hindistan cevizi suyu tam aradığınız şey.

Tüm gün bardak bardak kahve içmeden nasıl hareketli oluyorsunuz? Tüm gün enerjinizi nasıl yüksek tuttuğunuzu bizimle paylaşabilirsiniz!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir