Kahvenin Hayatınızdaki Yerini Değiştirecek 7 Kullanımı

Yoğun iş temposunda, sınavlara hazırlanırken, ev işlerinden çocukların okul işlerine koştururken bizi ne ayakta tutar? Kahve, başımızı yastığa koyacağımız ana kadar, enerjik kalmak için başvurduğumuz en büyük destekçimizdir. Peki kahve, gözlerimizi açık tutmamız haricinde hangi işlerimizde bize yardımcı olur? Bir bardak mucize için verdiğiniz paralardan sonra, geriye kalanları da değerlendirmek işinize gelecektir.

İşte kahvenin hayatınızı değiştirecek 7 kullanım alanı!

1. Böcek KovucuBöcek Kovucu tatlikadinlar.com

Köpeğinizi yıkarken, şampuanladıktan sonra kahve artıklarını serpin ve daha sonra bol su ile tüyleri temizleyin. Artık köpeğiniz böceklerin zararlarından kurtulmuş olacak.

2. Saçların Rengini AçmakSaçların Rengini Açmak tatlikadinlar.com

Sarışınlar saçlarına yumuşak tonlar vermek, esmerler ve kızıl saçlılar doğal koyu saçlarının yansımalarını belirginleştirmek için kullanabilir.  Kahve tortusunu iki bardak sıcak su ile karıştırıp saçlarınıza sürün ve daha sonra bol su ile durulayın.

3. Bitki GübresiBitki Gübresi tatlikadinlar.com

Bitkilerinizin yorgun ve güçsüz olduğundan mı şikâyetçisiniz? Konuşmayı denediniz ama pek ilgilenmediler mi? Kahve tortularınızı toprağa karıştırın. Bitkilerinin büyümesini sağlayacağı gibi aynı zamanda daha parlak ve daha güçlü olmasını da sağlayacak. Denedikten sonra asla kahve tortularını çöpe atmayacaksınız.

4. Kedi Kovucu

Kedilerle aranız iyi değil mi? Görünen o ki kediler kahveyi pek sevmez. Evinizin ya da bahçenizin etrafına kahve tortusunu dökün. Bu kedilerin evinize yaklaşmasını engelleyecek.

5. Buz Dolabı Kokusunu Önleme Buz Dolabı Kokusunu Önleme tatlikadinlar.com

Bazen buzdolabınızda bazı sebze ya da meyvelerin çok uzun kaldığı ve çürümeye başladığı oldu mu? İşte böyle durumlarda bir tabak içine kullanılmamış kahveyi dökerek buzdolabında 24-48 saat bekletebilirsiniz. Kahve buzdolabındaki tüm kötü kokuyu alacak ve sizde hiçbir şey olmamış gibi davranabileceksiniz.

6. Mobilya BakımıMobilya Bakımı tatlikadinlar.com

Kahve ile bir miktar suyu karıştırın. Bu bulamaç kıvamındaki karışım mobilya çizikleri ve kirlerin çıkarılması için kullanışlı bir temizleyicidir. Mobilyalarınız tekrar eski günlerine kavuşacak. Fakat yapmadan önce küçük bir bölümde denemeyi unutmayın. Kazara babaannenizin antika mobilya takımlarını mahvetmek istemezsiniz.

7. Makyaj Fırçalarınızı Düzenleyin

Bir kavanoza kahve çekirdeklerini doldurun ve fırçaları içine koyun. Sadece güzel bir görüntü sağlamayacak aynı zamanda fırçaların birbirlerini dokunup kirleri dağıtmasını da önleyecektir.

İpucu: Ne olursa olsun fırçaları düzenli olarak yıkayın. Dik olarak kurutulmaları, sağlıklı kalmaları için tercih edilmelidir.

Leyla Demirci

www.TatliKadinlar.com

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir