Kilo Vermek için Tüketmeniz Gereken Meyveler

Zayıflamak isteyenlerin kaçırmaması gereken harika bir yazı ile kilo vermenize destek olacak meyveler hakkında bilgiler veriyoruz!

Vitamin ve antioksidanlar açısından zengin meyveleri tüketerek kilo verme gayretlerinize destek olabilirsiniz. Özellikle bel bölgesi yağları söz konusu olduğunda, o bölgenin kontrolünü elinize geçirebileceğiniz birçok meyve bulabilirsiniz.

Tüm bu meyvelerin vitamin, mineral ve antioksidanlardan daha ortak bir özelliği hepsinin kırmızı renkli olmasıdır. Araştırma sonuçları antosiyaninler olarak bilinen flavanoidlerin meyvelere kırmızı rengini verdiğini ve bu maddenin göbek yağlarını yok etmek için faydalı olduğunu ortaya koymaktadır. Kilo vermeye yardımcı etkileri bu meyveleri her gün yemekten mutlu olmanıza yardımcı olacak. İşte meyve tüketirken zorlanmamanız için 6 seçenek.

GreyfurtGreyfurt tatlikadinlar.com

Bir sağlık dergisinde yer alan araştırmaya göre yemeklerden önce yarım greyfurt yiyen kişilerin bel bölgesi yağlarında ve  kolesterol seviyelerinde azalma görülmüştür. 6 haftalık araştırmada, her yemekte greyfurt tüketen katılımcıların 6 hafta sonunda bel bölgelerinde 2.5cmlik bir küçülme gözlemlendi. Uzmanlar greyfurtun bu etkilerinin C vitamini ve bitkisel kimyasallar açısından zengin olması sebebiyle olduğunu düşünmektedir. Sabah kahvaltısında sindirim sisteminizi rahatlatmak için tüketeceğiniz yulaf ezmesinden önce yarım greyfurt ve yemeklerden önce salatanıza bir kaç dilim greyfurt ekleyerek tüketebilirsiniz.

VişneVişne tatlikadinlar.com

Vişne, obez farelerde yapılan araştırmalarda kalp sağlığına ve kilo vermeye yardımcı etkileri ile genel vücut sağlığına olumlu etkiler göstermiştir. Michigan Üniversitesi’nde yapılan 12 haftalık araştırmada antioksidanlar açısından zengin vişneler, obez farelerin bel bölgesinde %9 oranında kilo vermeye yardımcı oldu. Araştırmacılara göre, vişneler yağ genlerinin ortaya çıkışını engelleyici etkiler gösterdiği için tüketilmesi gereken önemli meyvelerdendir.

Üzümler – BerryÜzümler - Berry tatlikadinlar.com

Ahududu, goji berry ve yaban mersini kilo vermeye yardımcı ve yağ oluşumunu engelleyici polifenol olarak bilinen güçlü doğal kimyasallar yönünden zengindir. Texas Üniversitesi’nde yapılan araştırmada uzmanlar, laboratuvar farelerine düzenli olarak günde 3 kez üzüm vererek inanılmaz sonuçlar elde etti. Araştırma sonucunda farelerde yağ hücresi oluşumunun %73 azaldığı gözlemlendi. Michigan Üniversitesi’nde yapılan araştırmada da benzer sonuçlar elde edildi. Farelerin yiyeceklerine yaban mersini tozu eklendi ve 90 günlük araştırma sonucunda yaban mersini tozu ile beslenmeyen farelere göre göbek bölgesinde daha az yağ gözlemlendi.

Pink Lady ElmaPink Lady Elma tatlikadinlar.com

Elmalar, bel bölgesi yağlarının azalmasında ve sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkili lifli gıdalar açısından en zengin yiyeceklerden biridir. Yapılan bir araştırmada günde 10 gram çözünmeyen lif tüketimi ile 5 yıllık bir süreçte bel bölgesinde %3.7 oranında bir incelme görülebileceği ortaya çıkarılmıştır. Ayrıca Western Australia Üniversitesi’nde yapılan araştırmada Pink Lady elmasının antioksidan flovonoidler açısından en zengin yiyeceklerden olduğunu ortaya koymuştur.

Karpuzkarpuz tatlikadinlar.com

Karpuz içerdiği yüksek şeker oranı ile kötü bir üne sahip olsa da muhteşem faydaları sebebiyle tüketilmelidir. Kentucy Üniversitesi’nde yapılan araştırmada Karpuz yemenin yağ kimliğini iyileştirerek vücutta yağ birikimini azalttığını otaya koymuştur. İspanya’da bulunan Cartagena Üniversitesi’nde yapılan araştırmada karpuz suyu tüketiminin kasların ağrılarını azaltmaya yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. Karpuz özellikle kas geliştirme ile ilgilenenler için harika bir meyvedir.

Şeftali ve ErikŞeftali ve Erik tatlikadinlar.com

Yapılan araştırmalar, şeftali ve erik tüketiminin metabolizmanızı hızlandırdığını ve özellikle bel bölgesi yağları için yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Şeftali ve erik tüketimi ile diyabet ve obezite gibi kilo almanıza ve metabolizma sorunları yaşamanıza neden olacak hastalıkların oluşumu riskini azaltabilirsiniz. Bel bölgesi yağlarının azalması için yağ genlerinin ortaya çıkışını ve çoğalmasını engelleyen fenolik maddesi açısından zengin yiyecekleri tüketmelisiniz. Kilo vermek için bu meyvelerin harika seçenekler olduğunun diğer bir sebebi ise fruktoz olarak bilinen meyve şekerinin en düşük seviyede olmasıdır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir