Metabolizmanızı Hızlandıracak 5 Gıda

Metabolizma yediklerinizin ya da içtiklerinizin enerjiye çevrildiği vücut sürecine işaret eder. Kilo verme hızınızı metabolizma hızınızı arttırabilirsiniz ve aşağıdakiler buna yardımcı hormonları aktive edecek yiyecekler:

Sarımsak

Metabolizmanızı Hızlandıracak 5 Gıda -Sarımsak - Tatlikadinlar.comSarımsak, karaciğerin metabolizmasını yavaşlatan ve hormonları bozan vücut kimyasallarından arınmasına yardım eden glutatyon denen bir antioksidanı içerir. Beslenmenize sarımsağı eklemenin bir iyi yolu da günlük yemeklerinize çeşni olarak eklemektir. Eğer sarımsağın tadını sevmiyorsanız, çoğu doğal gıda marketleri alternatif olarak alınabilecek sarımsak kapsülü bulundururlar.

Brokoli

Metabolizmanizi Hizlandiracak 5 Gida Brokoli TatlikadinlarcomBrokoli hem lif açısından hem de su açısından zengindir. Bu demektir ki brokoli tok hissetmenizi sağlar dolayısıyla yeme ihtiyacınızı azaltır. Yüksek lif içeriği ayrıca yağın vücut tarafından daha az bir kısmının emilmesi için sindirim sisteminden daha hızlı geçmesine yardımcı olur.

Üzümsü Meyveler

metabolizmanizi hizlandiracak 5 gida uzumsu meyveler tatlikadinlarcomKızılcık, ahududu, böğürtlen ve yaban mersini gibi taze meyveler kilo almayı azaltan metabolizma arttırıcı özellikleri olabilen antosiyanin içerirler. Üzümsü meyveler ayrıca yağ hücrelerinin kan şekeri seviyesini düşüren ve enfeksiyonu azaltan hormonlar salgılamasına yardımcı olurlar.

Fasulye

metabolizmanizi hizlandiracak 5 gida fasulye tatlikadinlarcomKurutulmuş fasulyeler kan şekeri seviyenizin arttığı hızı yavaşlatarak metabolizmanızın daha etkili bir şekilde işlev görmesine yardım edebilirler. Fasulyeler ayrıca fazla yeme isteğinizi azaltmanıza yardımcı olacak tokluk hissi verir. Beslenmenize haftada en az 3 kere barbunya ya da siyah fasulye eklemeye çalışın.

Tam Tahıllar

metabolizmanizi hizlandiracak 5 gida tam tahillar tatlikadinlarcomArpa ve yulaf gibi tam tahıllar tokluk hissi sağlayarak kilo vermede etkili olabilirler. Bu,  yağ hücrelerinin leptin ( tokluk hissi sağlamaktan sorumlu hormon) salgılamasının uyarılmasıyla başarılır. Tam tahıllı lifler ayrıcavücudun insülin seviyesini kan şekeri salımını yavaşlatarak dengeler dolayısıyla metabolizmanızın daha etkili çalışmasına yardım eder.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir