Moda Kurbanı: Dar Kot Yüzünden Hastanelik Oldu

Dar ve vücudu sıkan kotlar sağlığınız için zararlı olabilir. İşte bu sebepten çok fazla çömelme ya da eğilme kalkma hareketi yaparken dar kotlar giymekten kaçınmalısınız.

Nöröloji, nöroşirürji ve psikiyatri dergisinin son sayısında yer alan bir habere göre; 35 yaşında bir kadın, aşırı terleme, sinir ve kas dokularında hasar sonrası hastanede 4 gün kaldı. Royal Adelaide hastanesinden doktorlar tarafından hazırlanan yazıda, bir arkadaşının taşınmasına yardım etmeye çalışan talihsiz kadın, mutfak dolaplarını boşaltmaya çalışırken uzun süre eğilme ve kalkma hareketleri yaptı.

Kaçırmayın: Sonbaharda Rahat ve Çekici Olmanın Yolları

Eve yürürken, ayaklarında hissizlik ve yürüme zorluğu yaşadı. İçinde bulunduğu durum takılıp yere düşmesiyle son buldu. Yerde saatlerce yatan kadın, tek başına yerden kalkamadı.Dar Kot Kurbanı Tatlikadinlar.com

Kadın yoldan geçenler tarafından saatler sonra bulundu ve hemen hastaneye götürüldü. Tedavi gördüğü hastanede, baldırlarının hasar gördüğü ve şiştiğini gören doktorlar bacaklarını serbest hale getirmek için dar kotunu kesmek zorunda kaldı. Bacaklarının alt kısımlarında his kaybı sebebiyle bileklerini ve parmaklarını oynatamadı.

Şans eseri, bulunduğu durum gördüğü tedavi ile birlikte kalıcı felç ya da sinir hasarlarına neden olmayacak.

Doktorlar daha sonra kotun darlığının baldırlarının dışa doğru genişlemesini engellediğini ve kasların içe doğru baskı yapmasına neden olduğunu belirtti. Yapılan incelemelerde baldırlarının ödem sonucu şiştiğini ve bunun ölmekte olan kas dokularının bir belirtisi olduğunu söyledi.Dar Kot Modası Tatlikadinlar.com

Moda kurbanı kadın, tam olarak iyileşti ve tekrar yürüyebiliyor. Kadının bu olanlardan sonra hala dar kotlar giyip giymeyeceği bilinmemekle birlikte, eğilip kalkma hareketleri sırasında dar kıyafetler giymemesi gerektiği öğrendi gibi görünüyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir