Mükemmel Cilt İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Mükemmel bir cilde kim sahip olmak istemez ki. Ama bu çok da kolay bir şey değil. Çünkü kişilerin iş ve yaşam koşulları bazen olumsuz olabiliyor. Kişilerin mükemmel bir cilde sahip olmaları için ilk koşul, sağlıklı olmaları koşuludur. Çünkü kişinin sağlıklı olması, aynı zamanda cildinin sağlıklı olmasına eşdeğerdir. İkinci olarak ise bazı insanlarda cilt olayları farklılıklar gösterebilmektedir. Mesela birisini stresli zamanlarında yüzlerine vurabilen sivilce, ya da akneler oluşabilmektedir. Ya da kişi rahatsızlık geçirdiğinde ilk önce kulaklarda bir kızarma ve sonrasında kulak memelerinde kabuklanmalar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda cilt bakımı ve cilt ile ilgili mükemmellik zor olacaktır.  Ama biz yine de cilt için en gerekli ihtiyaçları özetleyelim.

Cilt uzmanları tarafından özellikle kadınların uyması gereken bazı kurallar devamlı hatırlatılmaktadır. Özellikle kadınların yaptıkları makyajlar sonrasında bunların temizlenmeleri konusunda devam olarak uyarılar yapılmaktadır. Uzmanların uyarıları arasında en çok yer alan telkin ise cildin temiz ve hava alacak şekilde temizlenmesi ve cilt için gerekli bakımların zamanında uygulanması yönündedir. Hava alamayan cilt rahatsızlıklar evresine girer ve istenmeyen sonuçlarda görüntülere neden olabilir. Bunların önlenmesi ise makyaj sonrasında muhakkak cildi temizlemek ve temizlik sonrasında hava almasını sağlamak olacaktır.

Kişinin cildi tanıması önemlidir. Buna bağlı olarak cildin UV ışınlarından korunması da çok önemlidir. Antioksidan içerikli bitkiler cilde sürülebileceği gibi aynı zamanda içilmesi de cildin sağlıklı olması için çok önemlidir. Bu konuda bir örnek vermek gerekir ise en güzel örnek Yeşil çay olacaktır.  Gece içeriğinde büyüme faktörü olan kremler kullanın ve cildin bunları emilimini kolaylaştırmak için masajlar yapın. Çünkü masaj yoluyla bakım ürünlerinin vücuda emdirilmesi etkilerini daha da artırmaktadır. Birde dermatolog yöntemlerden yararlanmak gerekir. Mesela radyo-frekans yöntemi ile sıkılaştırılan bir cilt daha fazla kolajen üretir ki bu da cilt için çok önemlidir. Tabi ki en önemli unsur sağlıklı beslenme ve spordur. Bu duruma hassasiyet gösterilmemesi durumunda cilt bir süre sonra deforme olmaya başlayacaktır. Yeşillik ağırlıklı beslenme ve bol su tüketimi ile sürekli ve bilinçli spor yapmak cilt güzelliği için önemlidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir