Saç Kırılması Nasıl Olur?

Özellikle de kadınların dış görünüşlerinde en fazla önem verdikleri şeylerin başında, saçları gelmektedir. Ancak saçlarına her ne kadar özenli davranırlarsa davransınlar fark etmez, uzamaya başlayan saçta kırılmalar meydana gelir.

Saç kırılması yeteri kadar önemsenmese de bu ciddi bir durumdur ve yapılacak bazı önlemler ile bu durumun önüne geçmek mümkündür. Saç kırılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi saça uygulanan boya ve perma işlemleridir. Yapılacak bu işlemlerde saça bir taraftan aşırı derecede kimyasal içerikli doğal olmayan boyalar sürülürken diğer taraftan saç çok fazla ısınmakta ve saç basit bir şekilde taransa dahi şekline gözle görülür zararlar verilir.

Saçlarınızı Kırıklardan Koruyun

Saçlara sıklıkla fön ya da düzleştirme işlemi yapılması her ne kadar güzel bir görüntünün oluşmasını sağlasa da saç kırılması oluşmasına neden olur. Kadınların büyük bir kısmı saçlarını günlük hayatında sık sık toplar ve toplama işlemini lastikli tokalarla çok sıkı biçimde gerçekleştirir.

Lastikli tokalar saçlarının sıkışmasına neden olur ve bir süre sonrasında saçlar kırılmaya başlar. Bu sorunla karşılaşmamak isteyen kişiler, ilk olarak kullandıkları ürünlere dikkat etmeliler. Kimyasal içerikli ürünler yerine mümkün olduğu kadar doğal ürünlerin kullanılması gerekiyor. Saçlarının rengini değiştirmek isteyen kişiler ise yine içeriğinde çok fazla kimyasal olmayan saç boyalarını tercih ettikleri takdirde saçları çok fazla zarar görmemiş olacaktır.

Kaçırmayın – Saç Bakımında Doğal Yöntemler

Bilinenin aksine saçlar ıslakken tarandığı zaman saç kırılması meydana gelecektir. Bunu engellemek için saçlar yıkandıktan sonra kuruması için beklenmeli ve daha sonra taranmalıdır. Tarak seçimini ise geniş dişli taraklardan yana yapmak gerekiyor.

Saç rengini açtırmak isteyen kişilerin ise çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü saç rengini açmak için kullanılacak ürünler 1 dakika gecikme sonrasında dahi saçları yakıp oldukça kötü bir hale getirebilmektedir. Bunu engellemek adına boya ya da perma işlemi yaparken aradan en az 3 hafta geçmesi gerekmektedir.

Saç kırıkları saçların uzamamasına neden olur. Bundan dolayı da 6 ya da 8 ayda bir saçların uçlarının aldırılması gerekiyor. Böylece kırıklarından kurtarılmış sağlıklı saçlar çok daha hızlı bir şekilde uzamaya başlayacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir