Saç Kremi Olarak Hindistan Cevizi Yağı: Elektriklenen, Şekil Almayan ve Hasarlı Saç için Doğal Tedavi

Elektriklenen, ve şekil almayan saçınız mı var ve/ya hasarlı saç ile mi uğraşıyorsunuz? O zaman saçınıza saç şekillendirici uyguladığınızdan emin olun. Pahalı markalara ya da çok fazla para harcamanıza gerek yok. Doğanın iyiliğiyle donanmış, hindistan cevizi yağından mükemmel bir saç kremi olur. Nasıl mı, işte.

Hindistan cevizi yağı doğal yağ dengesini eski haline getirir

Saç uzadıkça saç derisinin doğal nemlendirici yağlarından uzaklaşır, ve yağ saç tellerine ulaşamayabilir. Bu saçı kurutur ve hasarlara karşı meyilli hale getirir. Saçınıza uyguladığınızda, hindistan cevizi yağı saç tellerini nemlendirir ve saçın doğal yağ dengesini oluşturur.

Hindistan cevizi yağı elektriklenmeyi önler

Hindistan cevizi yağı elektriklenen saçı yatıştırmak için çok işe yarar. Elektrikli saçın nedeni saçın dış kısmında suyun eşit olmadan dağılmasıdır. Hindistan cevizi yağınem oluşturur ve bariyerleri nemlendirir saç tellerini düzgün olmayan kabarmaya karşı korur. Bu elektriklenmeyi önler ve saçınızı yumuşak, şekil alabilir hale sokar.

Hindistan cevizi yağı nemlendirir ve parlatır

Hindistan cevizi yağı kuru ve zarar görmüş saç için mükemmel bir nemlendiricidir. Küçük moleküler boyutundan dolayı, hindistan cevizi yağı saç tellerine işler, saçın şekillenmesi için iç dış dışarı çıkarır. Şampuandan sonra uygulandığında, parlaklığı arttırır ve saç telinizin esnekliğini arttırır. Ayrıca taramaya ve şekillendirmeye sıra geldiğinde saç telleri arasında daha az sürtünme olacaktır.

Hindistan cevizi yağı saçın protein kaybını önler

Zamanla, yıkama ve tarama sırasında protein kaybı nedeniyle saç zayıflar, zarar görür ve uç kırıklarına meyilli hale gelir. Hindistan cevizi yağının protein gruplarını birbirine bağlayarak saçtan protein kaybını önleyen bir yeteneği vardır.

Hindistan cevizi yağı saç kremi olarak nasıl kullanılır

  • Hindistan cevizi yağını şampuandan sonra direk kullanabilirsiniz- saç hala nemliyken ( ama sırılsıklam ıslak değilken). Ayrıca kuru saçta ya da şekillendirmeden sonra saç sertleşirse de kullanılabilir. Ancak nemlendirme saç hala nemliyken daha başarılı olur.
  • Avucunuzun içine az miktar hindistan cevizi yağı alın ve avuçlarınızı birbirine sürtün. Az ile başlayın bezelye kadar çünkü fazla yağ saçınızı fazla yağlı gösterir. Saçınızın ihtiyacına göre ekleyebilirsiniz.
  • Avucunuzun içindeki hindistan cevizi yağını saçınızın uçlarına sürün ve yukarı doğru çıkın. Uçlara uygulamaya dikkat edin ortada daha az ve köklerde daha az kullanın ya da hiç kullanmayın. Saç tipinize uygun miktarı bulmak için biraz deney yapabilirsiniz. ( kepeğiniz ya da kaşıntılı saç deriniz yoksa saç derinize uygulamak istemezsiniz.)
  • Sonunda saçınız kendiliğinden kurusun.
  • Erkekler bunu doğal saç şekillendirici jel yerine kullanabilirler.

Süper yumuşak ve parlak saçınızın tadını çıkarın.

Hindistan cevizi yağını saç kremi olarak kullanmayı denediniz mi?

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir