Sivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler

Sivilceler bir çok kişinin etkilendiği doğal cilt sorunlarıdır. Yağ bezelerine bakterilerin bulaşması ve bunun sonucu olarak cildin iltihap toplayıp şişmesi sonucu sivilceler oluşur.

Bu sorunun en önemli sebebi yağ bezelerinden aşırı salgı yapılmasıdır. Sivilceler genellikle yüzde, boyunda, sırtta ve omuzlarda oluşur. Çok ciddi bir sorun olmamasına rağmen sivilciler kötü görüntüleriyle kişileri rahatsız edebilir.

Sivilce tedavisi için piyasada bir çok losyon ve ilaç olmasına rağmen, tedavi uzun sürer. Bazı doğal yöntemler ile kısa zamanda sivilcelerin tedavi edilmesi mümkündür.

İşte sivilce tedavisinde kullanabileceğiniz 10 yöntem;

BuzSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler Buz Tatlikadinlar.com

 

Buz kızarıklığı alması, şişliği indirmesi ve sivilcedeki iltihaplanmayı azaltmak için kullanılabilir. Bölgedeki kan dolaşımını arttırmada ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak ciltte biriken kir ve yağı atmak için etkilidir. Buzu kalıplar halinde ya da ezilmiş olarak kullanabilirsiniz.

– Buzu bir parça bezin içine koyarak sorunlu bölgeye birkaç saniye uygulayın.

– Birkaç dakika bekleyerek işlemi tekrar edin.

LimonSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler Limon Tatlikadinlar.com

Sivilcelerden hızlıca kurtulmak için uygulabilceğiniz diğer bir yöntem limon suyudur. İçerdiği c vitamini yardımıyla sivilcelerin kurumasını hızlandırır. Şişelenmiş olarak satılan limon sularında koruyucu maddeler olduğu için taze sıkılmış limon suyu tercih edin. Limon suyunu uygulayabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

– Limon suyuna batırılmış bir parça pamuk veya bez ile sivilceli bölgeyi yatmadan önce silin.

-Ayrıca 1 yemek kaşığı limon suyuna 1 çay kaşığı tarçın ekleyerek yüzünüze uygulayabilir ve sabah uyandığınızda ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.Fakat bu tedavi yöntemi hassas ciltli kişiler için uygun değildir.

Kaçırmayın: Ciltte Kızarıklar ve Sivilcelenmeler

Çay Ağacı YağıSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler Çay ağacı yağı Tatlikadinlar.com

Çay ağacı yağı akne ve sivilce tedavisi için en etkili yöntemlerdendir. Antibakteriyel etkileri sayesinde ciltte sorunlara neden olan bakteriler ile savaşır. Rahatlatıcı etkileri ciltte oluşan kızarıkları ve iltihapları azaltmada etkilidir. Ayrıca siyah ve beyaz noktalar için kurutucu etkiye sahiptir.

– Bir parça pamuğun üzerine birkaç damla çay ağacı yağı damlatarak sorunlu bölgeye uygulayın. 15-20 dakika sonra yüzünüzü bol su ile yıkayarak temizleyin.

– Diğer bir seçenek olarak bir çorba kaşığı aloe vera jeli içine birkaç damla çay ağacı yağı damlalatın. Lekeli ve sivilceli alanlara uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra güzelce temizleyin.

Diş MacunuSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler Diş Macunu Tatlikadinlar.com

Her gün dişlerinizi temizlemek için kullandığınız diş macunu, sivilce sorununa hızlı bir tedavi için etkili bir çözümdür. En etkili şekilde buz tedavisinden sonra uygulanabilir. Beyaz diş macunu kullanmalı ve jel diş macunlarından sakınmalısınız.

-Sorunlu bölgeye yatmadan önce biraz beyaz diş macunu uygulayın.

-Sabah yüzünüzü ılık su ile temizleyerek şişliklerin iyileşmiş olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Buhar TedavisiSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler Buhar Tedavisi Tatlikadinlar.com

Cilde buhar tedavisi uygulamak için özel bir zaman ya da bir duruma ihtiyaç yoktur, her zaman buhar tedavisi cilt için faydalı oluştur fakat özellikle sivilceler için buharın ayrı bir önemi vardır. Buhar tedavisi ile cilt gözenekleri açılacak ve cilt tekrar nefes alacaktır. Buhar tedavisi ile cilt gözeneklerinin kapanmasına ve iltihaplanarak sivilce oluşmasına neden olan yağ, kir ve bakteriler gözeneklerden uzaklaştırılır.

-Büyük bir leğene ya da tencereye kaynar su doldurarak buharın cildinize birkaç dakika temas etmesini sağlayın.

-Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp kuruladıktan sonra yağsız nemlendirici uygulayın.

Kaçırmayın: Mükemmel Cilt İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

SarımsakSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler Sarımsak Tatlikadinlar.com

Sarımsak antiviral, antimantar, antiseptik ve antioksidan içeriği sayesinde sivilcelerin hızlaca iyileşmesi için kullanılabilir. Özellikle sarımsaktaki sülfür sivilceli bölgelerin iyileşmesini hızlandırır.

-Sarımsağı ikiye kesin.

-Sarımsağı sivilceli bölgeye uygulayın, 4-5 dakika bekletin ve ılık su ile iyice temizleyin.

-Bu tedaviyi günde birkaç defa tekrarlayın

Günde bir diş sarımsak yemek, kanınızın temizlenmesi için yararlıdır. Çok fazla sarımsak tüketmek midenizi bozabileceği için kaçınmalısınız.

Kaçırmayın: Muhteşem Saçlar ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Pirinç Suyu

KarbonatSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler karbonat Tatlikadinlar.com

Karbonat yada kabartma tozu yine evde kolayca uygulanabilecek ve sivilceler için hızlı sonuç verecek tedavi yöntemlerindendir. Karbonat ciltteki fazla yağın atılmasına yardımcı olarak cildi temizler.

-1 çay kaşığı karbonatı su ya da limon suyu ile karıştırarak bir macun hazırlayın.

-Cildinizi iyice yıkayıp biraz nemli bırakın ve sorunlu bölgelere hazırladığınız macunu uygulayın ve birkaç dakika kuruması için bırakın. Karbonatı, cildinizde kuruluğa ve tahrişe neden olabiliceği için cildinizde birkaç dakikadan fazla tutmayın.

-Ilık su ile karbonat uyguladığınız bölgeyi temizleyin

-Hızlı sonuç elde etmek için bu tedaviyi günde iki kez uygulayın.

Kaçırmayın: Mükemmel Cilt İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

BalSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler Bal Tatlikadinlar.com

Bal yaraların ve enfeksiyonların iyileşme sürecini hızlandıran doğal antibiyotikler içerir.

-Bir parça pamuğa bal dökerek sorunlu bölgeye uygulayın ve yarım saat bekletin

-Cildinizi ılık su ile iyice yıkayın.

-Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayın.

Bal ile uygulanabilecek diğer bir yöntem balı tarçın ile karıştırarak bir macun oluşturmak ve yatmadan önce sivilcelere uygulamaktır. Sabah sivilcelerdeki iltihapların ve şişliklerin azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Cildi soğuk su ile iyice temizleyin.

Kaçırmayın: Ciltte Kızarıklar ve Sivilcelenmeler

SalatalıkSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler Salatalık Tatlikadinlar.com

Salatalık, a, c, e vitaminleri ve potasyum açısından zengindir. Ciltte rahatlatıcı ve sakinleştirici etkiye sahiptir.

-Birkaç salatalığı kesin ve 1 saat kadar suda bekletin. A vitamini, potasyum ve klorofil gibi yararlı vitamin ve mineraller suya geçecektir.

-Salatalıkları sudan çıkarın ve suyu için ya da yüzünüzü yıkamak için kullanın

Ayrıca bir salatalığı blenderda parçaladıktan sonra cildinize 15 dakika kadar maske olarak uygulayabilirsiniz. Cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu uygulama gözeneklerinizde biriken kir ve bakterilerin temizlenmesini sağlayacaktır.

Kaçırmayın: Vücudun Susuzluk İşaretlerini Anlayın

PapayaSivilcelerden Kurtulmak İçin Hızlı Çözümler papaya Tatlikadinlar.com

Papaya meyvesi sivilcilerin iyileşmesi için bir çok besleyici öğeye sahiptir. A vitamini gibi önemli antioksidanlar ve iltihapları azaltan, cilde yumuşak ve sağlıklı bir görünüş sağlayan enzimler içerir.

-Papayayı parçalayarak suyunu çıkarın ve sivilcelere uygulayın. 10-15 dakika cildinizde beklettikten sonra iyice temizleyin

-Rahatlatıcı ve temizleyici cilt maskesi yapmak için papatyayı parçalara ayırın ve bal ile karıştırın. Bu karışımı güzelce cildinize uygulayın. Cildinizde kuruyana kadar bekletin ve bol su ile temizleyin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir