Siyah Elbiseler Daha Zayıf Gösterir

siyah elbiseler

İnsanların zarif ve kendilerini zayıf göstermek için yaptıkları diyetler ve günlük sporları yanında, bu gibi durumlar için bazı hileler vardır. Bu tür hilelerden bir tanesi de elbiselerde siyah rengin tercih edilmesidir. Siyah elbiseler daha zayıf gösterir. Sebebi ise siyah rengin özelliğinde gizlidir. Siyah renk, renkler arasında soğuk renklerdendir. Bu sebeple siyah rengin görünümü diğer canlı renklerden farklıdır.

Siyah elbiseli kadın
Elbise seçimlerinde zayıf görünmek için kişilerin çoğunlukla siyah renk seçmesinin sebebi, rengin özelliği ile alakalıdır. Baştan aşağıya siyah giyinen birinin amacı ilk olarak göz yanılgısı hilesini kullanarak, uzun ve ince bir görünüme sahip olabilmektedir. İnsanların göz algısındaki yanılgı, burada siyah rengin kullanımı ile gerçekleşmektedir. Her ne kadar zayıf olursak olalım, özellikle bayanların daha zarif ve daha uzun görünmek için bu tür hilelere başvurduğu bilinmektedir. Dünyadaki tüm modacıların ortak görüş ve kanaati olan “Siyah elbiseler daha zayıf gösterir” sloganı ise bilinen en gerçek öneri ve tavsiyelerin başında yer almaktadır.

siyah elbiseler

Siyah renginin özellikle elbiselerde kullanılması özellikle kiloları fazla olduğu düşünülen bayanlar tarafından kullanılmak ile birlikte, erkekler tarafından da hem göbeklerini saklamak, hem de spor bir görüntü vermek için vazgeçilmez bir tercihtir. Elbiseler ile yapılan bu ince ve farklı nüans ile birlikte kişi hem zayıf, hem de uzun boylu gibi görülmektedir. Kilolu bayanların ve göbekli erkeklerin bu konuda hassasiyetle davranmaları giyimlerde birkaç hile ile birleştirilmesi ile tamamlanmaktadır. Siyah elbise çeşitlerinde özellikle uzun olmayan, kısa tarzlı bir etek, basenlerin ve bel kısmının daha ince görünümüne sebep olmaktadır. Bu sebeple modacıların bütün yapmış olduğu kreasyonlar dikkatle incelendiğinde, siyah elbise modellerini çoğunlukla ya tek bir bütün yada çizgili ve şerit halinde olduğu görülecektir. Uzman moda tasarımcıları ve moda severlerin özellikle siyah elbise daha zayıf gösterir sloganın yaygınlığı nedeni ile her tür kreasyonda bu hileyi kumaş türleri seçiminde oluştururken kullandıkları bilinmektedir. Sizde eğer fazla kilolarınızı saklamak istiyorsanız. Elbiseleriniz renginin siyah olması ve üzerine farklı kullanılan takılar ile süsleyerek bu yöntemi deneyebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir