2013 Sonbahar-Kış Mont Modelleri

Kış ayları geldiğinde kadınlar özellikle mont seçimlerine oldukça dikkat ederler. Bu açıdan hem soğuktan korunmak hem de şık görünmek oldukça önemlidir. O yüzden bakalım bu sezonun trendleri ve olmazsa olmazları nelermiş…

mont 1

Sonbahar-Kış mont modellerinde olmazsa olmazlardan biri; oversized yani büyük beden montlar. Özellikle erkeksiliğin ağır bastığı ama kadınlığın da ortadan kalkmadığı; Tomboy akımı moda. Kadınların erkeksi görünümle seksilikten uzak kalmadığı aksine farklı bir seksilik katan Tomboy akımı bu sezon montlarda da sıklıkla göreceğimiz akımlardan biri.

mont 2

Modern bir Tomboy görünüşü için büyük beden montlar olmazsa olmazlardan. Basit bir tişört ve pantolonla bile oldukça şık ve modern bir görünüm sağlanabilir. Yine Sonbahar-Kış mont modellerine damgasını vuran, 50’li, 70’li ve 90’lı yılların trendlerinden; kadife. Lüksün ve ihtişamın göstergesi olan kadife; Grunge, Rönesans ve Gotik tarzlarda kendisini gösteriyor. Bu sadece montlarda kalmıyor tabii ki, ayakkabı, pantolon ve elbiselerde de kendini gösteriyor.

mont 4

Sonbahar Kış mont modelleri renk trendleri arasında da; mor, siyah-beyaz, pudra ve bej renkleri yer alıyor. Özellikle uzun ve kemerli modellerde, hem nostaljik bir hava vermek hem de günlük ve özel kullanımlarda bu renkler oldukça kullanışlı.

mont 3

Son olarak bu sezonun Sonbahar-Kış mont modellerinde her zamanki gibi deri montlar vazgeçilmez ve klasik. Hem kışın soğuğundan oldukça iyi koruyan hem de şık duran deri montlardan her insanın sahip olması gerekir. Dikkat etmemiz gereken tek şey, bu sezon deri montlarda çok şık bir şekilde işlenmiş kemerlerle süslemek.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir