Suda Doğum Yapamayacak Kişiler

Son günlerde birçok anne adayının tercih ettiği suda doğumun birçok faydası bulunmaktadır. Birçok hastanede suda doğum gerçekleştiriliyor. Diğerlerine oranla daha faydalı olan suda doğumu ne yazık ki isteyen her anne adayı yaptıramıyor. Çünkü bazı anne adayları ve bebek durumları bu doğuma uygun olamayabiliyor.

Suda doğum yapamayacak kişilerin başında gebelik zamanı ya da öncesinde diyabet ya da yüksek tansiyon rahatsızlığına yakalananlar geliyor. Bunun yanı sıra üçüz ya da ikiz bebek bekleyen anne adayları da isteseler dahi suda doğum yapamazlar.

Bebeğin gelişmesinde anormal durumlar meydana gelmiş ise anne adayları suda doğum yapamayacak kişilerden bir tanesi olacaktır. Çünkü bu bebeklerin doğumları esnasında kimi zaman anormal durumlar meydana gelebilmektedir. Riskli olan bu durumları çok daha riskli hale getirmek istemeyen doktorlar bu sebeple suda doğumu tercih etmezler. Bunun yanı sıra erken doğum yapan ya da genital bölgesinde uçuk gibi enfeksiyonlar oluşmuş kişiler de gerek kendi sağlıkları gerekse bebeğin sağlığı açısından suda doğum yapamazlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir