Toksin Attıran Zayıflama Çayları

Sağlıklı yaşamak ve ideal kilosuna ulaşmak isteyen insanlar, içerisi kimyasallar ile dolu olan ilaçları ya da şok diyetleri kullanmak yerine artık zayıflama çaylarından yardım almaya başladılar. Bu çayların her birinin farklı özellikleri bulunuyor. Dolayısıyla insanlar kendi ihtiyaçlarına en uygun olan çaylardan seçtiklerini kullanarak fazla kilolarından kurtulmuş oluyorlar. Zayıflama çayları arasından en fazla ilgi görenleri ise vücuttan toksin atılmasına yardımcı olan çaylar. Böylece insanlar yalnızca fazla kilolarını vermiyor, aynı zamanda vücutlarında yer alan zararlı maddeleri de başarılı bir şekilde atmaya başlıyorlar. Üstelik bu çayları yalnızca fazla kilo sorunu olan kişiler kullanmıyor. Aynı zamanda belirli dönemlerde vücudundaki toksinleri atmak isteyen insanlar da gönül rahatlığı ile kullanabiliyor.

Evde Hazırlayabileceğiniz Basit Tarifler

Şimdilerde en fazla kullanılan zayıflama çaylarından bir tanesi, pek çok insanın adını duyduğu 5’i bir yerde çay. Bunun için 1 litre kaynamış suyun içerisine 1’er çay kaşığı yeşil çay, funda, biberiye, kekik ve mate yaprağı atılır. 10 dakika beklendikten sonra süzülerek içilir. Ancak bu çayı günde en fazla 2 ya da 3 bardak içmek gerekiyor. Peki, bu bitkiler ne işe yarıyor? Yeşil çay, son dönemlerde kullanımı oldukça artan çaylardan bir tanesi. Vücutta biriken toksinleri atmaya yardım ederken aynı zamanda sindirimi kolaylaştırıyor. Funda yaprağı, idrar söktürücü ve böbreklerin çalışmasını sağlıyor.

Biberiye, vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olmasının yanı sıra yağları eritiyor ve hazmı kolaylaştırmaya yardımcı oluyor. Kekik ise sindirimi kolaylaştırıp vücutta bulunan ve bir türlü atılamayan fazla suyun atılmasını sağlıyor. Tek başlarına dahi pek çok farklı özelliğe sahip olan bu 4 farklı bitki bir araya getirildiği zaman ise ortaya muhteşem bir karışım çıkıyor. Beslenmesine dikkat eden, gün içerisinde hareket etmeye özen gösteren insanlar bu çayı içmeye başladıkları zaman kısa süreler içerisinde ideal kilolarına kavuşmaya başlıyorlar. Özellikle de kış aylarında vücudunda biriken toksinlerden şikayet eden ancak bunları nasıl atacağını bilemeyen insanlar, hazır almak yerine taze otlardan yapacakları bu çay sayesinde kısa süreler içerisinde toksinlerini atmış olacaklar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir