Bikini ile Tüketmemeniz Gereken 6 Yiyecek

Bikini vücuduna sahip olmak için bütün yıl nasıl sağlıklı beslendiğinizi ve spor salonlarından çıkmadığınızı biliyorum. Bazen vücudunuz için doğru mayoyu ya da bikiniyi bulmak ile başlayan yaz maceranız, plaja gidene kadar doğru ekipmanlarla kuşanmak ve doğru adımları atmak ile devam eder. Bikininizi giyip plajlarda buluşmadan önce gereksiz karın şişliklerini ortadan kaldıracak 6 yiyeceği sizin için sıraladık.

Gazlı İçeçeklerGazlı İçeçekler tatlikadinlar.com

Kola içmeye veda ederek güzel bir girişimde bulundunuz. Gazlı içeceklere olan isteğinizi maden suyu içerek ortadan kaldırabilir ve aynı zamanda midenizde rahatlama hissedebilirsiniz. Mide ve bağırsaklarda oluşan gereksiz şişkinliği önlemek için gazlı içecekleri tamamen içmeyi bırakabilirsiniz.

TuzTuz tatlikadinlar.com

Aşırı tuzlu yiyecekler ya da sonradan eklenen tuz vücudunuzun gaz yapmasına neden olmaz fakat aşırı tuz vücudun gereksiz su tutmasına neden olur. Her ne kadar marketlerde satılan cipsler ve bin bir çeşit soslar açlığınızı ortadan kaldırmak için ideal görünse de, serin sulara girmeye hazırlandığınız bu günlerde bu yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Gaz Yapan SebzelerGaz Yapan Sebzeler tatlikadinlar.com

Uzun dönemde kilo vermek için brokoli, lahana gibi sebzeler faydalı olsa da serin sulara girmeye günler kala artık yemeyi bırakmanız gereken yiyecekler arasında. Bu sebzeler raffinose denen bir şeker içerir ve bu şeker mide ve bağırsaklarda şişkinlik yapar.

SakızSakız tatlikadinlar.com

Sakız çiğnemek o sırada başka şeyler yemediğiniz için zararsız gibi görülebilir fakat midenizin yani göbeğinizin şişkin olmasının asıl sebebi sakızdır. Bunun sebebi sakız çiğnerken aslında hava yutuyor olmanızdır.

Şekerli İçeceklerŞekerli İçecekler tatlikadinlar.com

Plajlar, bin bir çeşit alkollü ve bir o kadar da şekerli içecekle ilişkilendirilir. Tüm bu alınan fazla şeker, bikini vücudunuza yardımcı olmaz. Doğal şeker ile bu tarz alkollü içeceklerde bulunan yapay tatlandırıcılarda bulunan “fruktoz” şişkinlik yapabilir.

Süt ve Süt ÜrünleriSüt ve Süt Ürünleri tatlikadinlar.com

Laktozun her hangi bir türüne karşı “intoleransınız” var ise plajlarla buluşmadan önce süt ürünleri kullanmayı bırakmalısınız. Gaz, şişkinlik ve diğer mide rahatsızlıkları düşünüldüğünde uzak durmanız en iyisidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir