Uzun Süre Formda Kalmak İçin İpuçları

Kilo vermeye çalışırken her zaman aynı etkiyi göremediğini ve bazen kilo verip bazen aldığınızı mı düşünüyorsunuz? Merak etmeyin tek değilsiniz. Herkesin başına gelen bu durumun üstesinden gelmek için kolay ve basit ipuçları kullanabilirsiniz. Sağlığınıza zarar verebilecek bir diyet programı uygulamadan, kilo vermenize yardımcı ipuçlarını sizin için hazırladık. Hem sağlıklı kalıp hem de kalıcı kilo verebilmek için bilmeniz gereken ipuçları:

Kilo Verirken Nasıl Sağlıklı Kalabilirsiniz?

  1. Su İçinSu İçin tatlikadinlar.com

Su içmek kilo vermek için harika bir yöntemdir. Su içerek midenizi doldurur ve daha az yemek yersiniz. Fakat bilmeniz gereken asıl etkisi bu değildir. Gerçek açlığı su içerek ortadan kaldıramazsınız. Su içerek midenizin size verdiği mesajın ne anlama geldiğini kolayca anlayabilirsiniz. Mideniz gerçekten aç mı, yoksa sadece dolu olmaya mı ihtiyaç duyuyor, kolayca su ile öğrenilebilir. Atıştırmalık tüketmek istediğinizde bir dahaki sefer su için. 10 dakika sonra hala aç hissediyorsanız, artık yemek yemenizin sırası geldiğini anlayabilirsiniz.

Suyun diğer faydası ise vücudunuzdan toksinlerin atılmasına yardımcı olmasıdır. Ayrıca hücrelerinizin daha sert çalışmasını sağlayarak metabolizmanızın hızlandırılmasına, yani daha fazla yağ yakılmasına yardımcı olur.

Her zaman su içmek için yanınızda bir matara taşıyabilirsiniz. BPA yani zararlı kimyasallar içermeyen bir matara alarak, sürekli su içebilirsiniz. Ayrıca matara kullanarak gün içinde ne kadar su tükettiğinizi de öğrenebilirsiniz.

  1. Rafine Karbonhidratlar Yerine SebzelerRafine Karbonhidratlar Yerine Sebzeler tatlikadinlar.com

Rafine yani işlenmiş karbonhidratlar nelerdir? Beyaz pirinç, beyaz ekmek, bal ve süt şekeri bunlardan bazılarıdır. Basit karbonhidrat oldukları için vücudunuzda yağ olarak depolanabilirler. Vücudunuz bu karbonhidratları çok hızlı kullanır ve hızlıca depolanırlar.

Genellikle sebzelerde bulunan kompleks karbonhidratlar daha uzun sürede işlenir ve vücut bunları kullanabilmek için zorlanır. Bu durum bu yiyeceklerin neden yağ olarak depolanmadığının en basit açıklamasıdır.

Brokoli, bezelye gibi sebzeler tüketerek sağlıklı kilo verebilirsiniz. Bu sağlıklı karbonhidratlar gün boyu enerji sahibi olmanıza da yardımcı olur. Ayrıca içerdikleri lifler sindirim sisteminizi düzenlemeye yardımcı olur ve uzun süren tokluk hissi verir.

  1. Kardio Egzersizlerine Fazla YüklenmeyinKardio Egzersizlerine Fazla Yüklenmeyin tatlikadinlar.com

Kardio kalbiniz için yararlıdır. Fakat kilo vermek için kardio egzersizlerinin direnç ve ağırlık egzersizleri ile desteklenmesi gerekir. Spor salonunun serbest ağırlık bölümü sizi o kadar da çekmiyorsa makinelerle ya da kendi ağırlığınızla da kolayca çalışabilirsiniz. Sizi zorlayan her şey yararlıdır, 1 saatlik ağırlık çalışması etkileri görebilmek için yeterlidir.

Dayanıklılık egzersizleri yapmanın sebebi kas gelişimi sağlamaktır. Kas gelişimi ile metabolizmanız hızlanır. Daha fazla kas geliştirerek kolayca daha fazla yağ yakabilirsiniz. Bunun sebebi kasların büyümesi ile enerjiye olan ihtiyaçlarının artmasıdır.

Kilo vermek için kullandığınız en önemli ve en sağlıklı yöntem nedir? Hala kilo vermeye çalışıyor da olsanız düşüncelerinizi bizimle paylaşarak kilo vermeye çalışanlara motivasyon yaratabilirsiniz!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir