Yanlış Bir İlişkide Olduğunuzun 8 İşareti

Kendinizi yanlış bir ilişkide gibi mi hissediyorsunuz? Hem erkekler hem de kadınlar fark etmeden sağlıksız ilişkiler yaşıyor. Fakat yanlış ilişkilerde olanlar çoğu zaman kadınlardır. Kadınlar zayıftır ve eşlerinden kötülük görebilirler. Kendinizi sevgilinizle eşit hissetmez ve bir şey yapmak istediğinizde izin almak zorunda hissedersiniz. Hayatınızda sorunlar olabilir ve mutluluğun size ulaşamadığını hissedebilirsiniz. Herkes adil davranılan sağlıklı bir ilişkide olmak ister değil mi? İşte bu sağlıksız ilişkilerin neler olduğunu anlayabilmek için yanlış ilişkilerin bazı özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

1. Birbirinize Güvenmiyorsunuz

Birlikte olduğunuz erkeğe dışarı çıktığı zaman güveniyor musunuz? Her gün e-postalarını okuyor musunuz? Bunlar sağlıklı bir ilişkide olan şeyler değildir. Partneriniz kontrol olayını biraz abartıyorsa, değişmesini beklemeyin. Kontrol manyağı biriyle birlikte olmak, duygusal olarak sizi yorar ve zaman kaybına yol açar.

2. Birbirinizi Çantada Keklik Olarak Görüyorsunuz

Birbiriniz çantada keklik olarak yani ne olursa olsun zaten beraberiz olarak görüyorsanız, birbirinizi artık sevmiyor olabilirsiniz. Dürüst olmak gerekir. Erkek arkadaşınızın sizinle birlikte kalacağını mı düşünüyorsunuz? Ya da öğle yemeğinizi sürekli erkek arkadaşınız mı hazırlayacak sanıyorsunuz? Bu küçük şeyler ilişkinizi mahvedebilir.

3. Bitmeyen Kavgalar

Sürekli kavga ediyor olmanız bu ilişkinin yürümediğinin bir işaretidir. Her ilişkide inişler ve çıkışlar olabilir. Fakat sürekli basit ve küçük şeyler için kavga ediyor olmanız yanlış bir ilişkide olduğunuzun işareti olabilir. Unutmayın iyi şeylerin kötü şeylerden fazla olması gerekir.

4. Sürekli Hakaretler

Erkek arkadaşınız size sürekli hareket mi ediyor? Sürekli savunma ayarında olduğunuzu hissediyorsanız, kesinlikle yanlış bir ilişkidesiniz. Erkek arkadaşınız sizi mutlu etmeli ve ne olursa olsun sizi kırmamalı. Duygusal olarak size zarar veren bir ilişkide olmanız, kendinizi değersiz hissetmenize ve ciddi hastalıklara neden olabilir.

5. Yalanlar

Sevgiliniz ile açık açık konuşabiliyor musunuz? Konuşamıyorsanız bu sağlıksız bir ilişkinin işareti olabilir. Her zaman, her şey hakkında ne hissettiğinizi ya da neler hissettiğinizi söylemeniz gerekmiyor fakat birbirinize karşı açık olmalısınız. Doğrular sağlıklı bir ilişkinin vazgeçilmezleridir. Sevgiliniz sizin duygularınıza ya da ihtiyaçlarınıza gülüp geçiyor ve duygularınızı saklamanıza neden oluyorsa, ona artık güle güle demenin vakti gelmiş demektir.

6. Suçlamalar

Sevgilinizi hataları yüzünden suçluyor musunuz? Ya da sizi sürekli suçlayan kişi o mu? Bu sağlıksız bir ilişkinin dikkat etmeniz gereken bir işaretidir. Mükemmel değiliz ve hatalarımızın sorumluluğu kimseye ait değil. Birbiriniz seviyorsanız, suçlamalara gerek yoktur.

7. İletişim Eksikliği

Birbirinizle ne kadar iletişim içindesiniz? Çok yoğun olabilirsiniz fakat bu birbirinizle iletişim kurmamanız için bir sebep değildir. Bu sağlıklı bir ilişki değildir. Etkili iletişim her ilişkinin vazgeçilmez parçasıdır. Birbiriniz arasındaki iletişim, ilişkinizin daha güçlü olmasına, hataların ve anlaşmazlıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

8. Toplumdan Soyutlanma

Kendinizi arkadaşlarınızdan ve ailenizden tamamen soyutladıysanız, yanlış bir ilişki içinde olabilirsiniz. Hayatta kalmak için ailenize ve arkadaşlarınıza ihtiyacınız var. Erkek arkadaşınızla birlikte diğerlerinin de fikirlerini bilmelisiniz. Sevgiliniz zamanınızı sadece onunla geçirmenizi istiyorsa; ailenizle ya da arkadaşlarınızla konuştuğunuzda sinirleniyorsa bu dikkat etmeniz gereken bir işaret olabilir.

Yanlış bir ilişkide olmak kelimenin tam anlamıyla dünyanın sonudur. Özgüveninize ve kişiliğinize zarar verirsiniz. Hayatınızdaki önemli kişileri kaybedersiniz ve sağlığınıza zarar verirsiniz. Mutlu olmayı hak ediyorsunuz ve sevgiliniz de hak ediyor.

Sağlıksız ilişkilerin sizin fark ettiğiniz diğer özellikleri neler? Hiç yanlış bir ilişki yaşadınız mı?

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir