12 Adımda Zihin Rahatlığı Sağlamanın Yolları

Herkes, azalan enerji seviyesini yükseltmek ve rahatlamak için tatil günlerine ihtiyaç duyar. Her ne kadar iş hayatının bir parçası olmasan bile, birey olarak gerçek dünyanın sorumluluklarıyla uğraşmak zorunda kalırsın.  Bazen kendine, zihinsel rahatlama günü ayırmalı ve iş ya da diğer sorumluluklarını düşünmeden zihnini rahatlatmalısın.

Şekerlemeler Yap

Gün içinde kestirmeler ya da şekerlemeler yapmak sağlığın için mucize değerinde. Dikkatinin artmasını, hafızanın ve performansının yükselmesini ve ruh halinin iyileşmesini sağlar. Rahatlama gününde kısa şekerlemeler yapman ruh halinin kısa sürede düzelmesine yardımcı olur.

Masajı Unutmaİdrar Yolu Enfeksiyonlarına 12 Doğal Çözüm Masaj Tatlikadinlar.com

Masaj, zihin rahatlaması için oldukça faydalıdır. Araştırmalar, masajın moral düzelttiğini ve endişeyi azalttığını göstermektedir.

Akupunktur

Hemen bir akupunktur uzmanı ile randevu ayarla ve zihninin rahatlamasını sağla. Belki de vücut kanallarında bir tıkanıklık ya da dengesizlik yüzünden stresli ve moralsiz bir haldesin. Bunu kolay akupunktur tedavisiyle çözebilirsin.

Film ya da Televizyon İzleFilm ya da Televizyon İzle Tatlikadinlar.com

İzlemeyi unuttuğun bir diziyi ya da aylardır izlemeyi düşündüğün filmi izlemen için tam sırası. Stresli anlarda zihninde olan kötü düşünceleri ortadan atmak için film ya da televizyon karşısında biraz zaman geçirmeyi denemelisin!

Kitaplara Zaman Ayır

Okumak, genç ya da yetişkin herkes için bir kaçıştır.  Macera, romantik ya da fantastik, tüm kitaplar seni mutluluğa ve içinde bulunduğun stresli durumdan bir çıkışa götürebilir. Sorunları arkada bırakmak için bir kaç saat yeter.

Alışveriş VaktiAlışveriş Vakti Tatlikadinlar.com

Alışveriş yapmayı seviyorsan, en güzel zihin rahatlatıcı aktivite olarak yine alışveriş yapmayı deneyebilirsin. Evine yakın bir mağaza ya da alışveriş merkezine git, hiçbir şey almayacak olsan bile zihin rahatlatıcı bir tedavi olarak dolaşmayı dene. Zihin rahatlatmak için bir şeyler almana gerek yok!

Arkadaşlarınla Buluş

Gülümsemenin en etkili ilaç olduğunun söylenmesinin tabi ki bir nedeni var. En yakın arkadaşlarınla buluşmak, beraber gülmek ve eğlenmek moralini düzeltmek için en güzel ilaçtır. İnsanlar sosyal yaratıklardır. Tek başına yaşayan bir insan mutlu olamaz ve paylaştıkça mutluluğu çoğalır.

Tüylü Arkadaşlarla OyunlarTüylü Arkadaşlarla Oyunlar Tatlikadinlar.com

Neden ev hayvanımız var? Herkesin bildiği bir gerçek şu ki, aslında o sevimli tüylü yaratıklarla geçirdiğimiz zaman moralimizin düzelmesi için gerçek bir ilaç. Biraz parkta gezmek ya da küçük bir top ile oynamak, içinde bulunduğumuz stresi ortadan kaldırmak için birebirdir.

Ter Atma Zamanı

Biraz ter atmanın, bazen spor salonunda bazen parkta koşmanın sayısız faydası vardır. Stresli zamanlar için en güzel ilaç, spor yapmak ve biraz mutluluk hormonu salgılanmasını sağlamaktır.

Yemek PişirYemek Pişir Tatlikadinlar.com

Yemek pişirmeyi bir tedavi gibi görenlerdensen, yeni bir tarif denemenin tam sırası. Daha önce denemediğiniz bir yemek olabileceği gibi çocukluk günlerinden kalma bir lezzeti tekrar canlandırmayı deneyebilirsin. Ortaya çıkan mükemmel sonuçları, arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

Doğa Yürüyüşü

Bazen sadece yeşilliklere bakmak bile zihin rahatlığı sağlayabilir. Yakınınızda bulunan bir parka ya da ormanlık alana gidin ve zihin rahatlığınız için gerekeni yapın.

MeditasyonMeditasyon tatlikadinlar.com

Bazen eğlenceli şeylerle zaman geçirmeyi denemek gerekir. Bazen ise sakin sessiz bir ortamda rahatlamayı denemek gerekir. İhtiyacınız olan şeyler; rahat kıyafetler ve yoga minderi. Ayrıca, parkta meditasyon yaparak aynı zamanda yeşilin rahatlatıcı etkisinden de faydalanmayı unutma.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir